Zwiewne sukienki nie tylko na lato

Sukienka kojarzona jest głównie z okresem wiosny i lata, kiedy to my kobiety postanawiamy odkryć nieco nóg i nie cisnąć się w jeansach. Niektóre z nas wyciągają najbardziej kolorowe i wzorzyste materiały, inne idą w klasykę kolorystyczną. Są też te z nas, które uwielbiają sukienki o lekkich, zwiewnych materiałach. O ile te bardziej dopasowane i z długimi rękawami kojarzą się z zimą to te zwiewne niekoniecznie.

Zwiewny materiał przez cały rok

zwiewna sukienkaWiosna była, lato już też zostało zastąpione przez mocniejszy wiatr, opadanie liści i deszcz. Przeglądamy naszą garderobę, aby stwierdzić co możemy jeszcze nosić, a co powinnyśmy wrzucić na górną półkę w szafie. Jest to ciężkie zadanie, gdy nasze najładniejsze sukienki o ciekawych wzorach lądują w zapomnienie na kolejne dwa sezony. A w końcu zwiewna sukienka kojarzy się z latem. Jednak można to rozwiązać w łatwy sposób, ponieważ nie od dziś produkowane są rajstopy o grubszym splocie, a do tego termoaktywne. Kiedy zakupimy tego typu rajstopy możemy być pewne, iż starczą nam na dłuższy czas, a przy odpowiednim praniu nie zrobimy samodzielnie dziury w nich. Długa, zwiewna sukienka z porządnymi rajstopami i już zaczyna wyglądać to bardziej jesiennie. A co na stopy? Na pewno ciekawą opcją będą kozaki, które to osłonią nasze łydki przed nieprzyjemnymi powiewami wiatry. A jeżeli nie kozaki to botki z wyższą cholewką mogą również załatwić sprawę. Jeżeli nasza sukienka nie ma długich rękawów to możemy na górę ubrać ciepły, wełniany sweter. W przypadku wielokolorowej sukienki albo w konkretny wzór na górę wystarczy czarny sweter. Będzie to wyglądać ciekawie i na pewno niejedna osoba uzna, iż nosimy spódnicę. A prawda będzie inna. Dla największych zmarzlaków polecany jest również zakup bielizny termoaktywnej, która to przy okazji wymodeluje nasze ciało, a mimo to będzie nam jeszcze cieplej i na pewno nie przeziębimy dróg moczowych ani innych kobiecych organów. Jak widać, opcji jest kilka, aczkolwiek wiele z nas znajdzie własne alternatywy dla noszenia letnich sukienek w okresie jesieni i zimy, kiedy to wydaje się, iż powinny one leżeć głęboko w szafie i powrócić dopiero na wiosnę.

Zwiewne, lekkie sukienki nie są tylko na najcieplejsze dni w roku. Możemy je modyfikować z pomocą odpowiednich dodatków, które to pomogą nam utrzymać ciepło w chłodniejsze dni. Każda z nas zapewne będzie na tyle kreatywna, aby poszukać własnych idealnych rozwiązań, w których będziemy czuć się najkorzystniej. Warto tylko spróbować wykorzystać to co mamy w szafie.