Zwiedzanie samochodem, czyli wynajem aut dla turystów

Coraz popularniejsza moda na samodzielne podróżowanie sprawiła, że coraz więcej osób decyduje się na zakup biletów lotniczych, rezerwację hotelu oraz podróż w nieznane. Z racji tego, że lotniska zazwyczaj znajdują się poza miastami albo w dość daleko od popularnych kurortów, coraz popularniejszy stał się również wynajem samochodów, dzięki któremu turyści mają możliwość samodzielnego zwiedzania najciekawszych miejsc oddalonych od siebie nawet o kilkaset kilometrów. Sprawdź jakie to proste.

Turyści wynajmują samochód

wynajem samochodów osobowych w ŁodziDwie najważniejsze kwestie, jakie nurtują turystów wypożyczających samochód to miejsce odbioru pojazdu oraz konieczność zapłacenia kaucji. Najlepiej, jeśli wypożyczalnia działa na lotnisku lub dworcu, z którego swoją podróż rozpoczyna wynajmujący. Jednak coraz częściej bardziej opłacalne jest wynajęcie taksówki na dojazd do hotelu i późniejszy wynajem auta na wyłączność. Natomiast konieczność nałożenia blokady na kartę wynajmującego to już dużo bardziej złożony problem. Nie każdy ma konieczną do tego kartę kredytową, a nie zawsze karta debetowa wystarczy. Na szczęście jeśli chodzi o wynajem samochodów osobowych w Łodzi jest możliwość uiszczenia kaucji w gotówce. Dla rodzin z dziećmi zazwyczaj nie jest problemem także wymóg odnośnie doświadczenia za kierownicą. Głowa rodziny zazwyczaj posiada już prawo jazdy od dawna, a więc dwuletnie doświadczenie za kółkiem to nie problem. Większe problemy przysparza punkt regulaminu wypożyczalni zastrzegający, że wyłącznie wypożyczający będzie prowadził wynajęty samochód. Oznacza to, że przez cały urlop będzie musiał być w stanie wsiąść za kółko, a w przypadku zmęczenia, partnerka lub inny uczestnik wycieczki nie będzie mógł go zastąpić. Jeszcze przed odebraniem kluczyków do wynajmowanego auta trzeba także sprawdzić, czy pojazd nie posiada uszkodzeń w postaci wgnieceń czy zarysowań, gdyż po oddaniu auta mogą zostać przypisane właśnie ostatniemu wynajmującemu. Oznacza to pociągnięcie go do odpowiedzialności i zobligowanie do naprawy szkody.

Osoby, które stawiają na samodzielną turystykę wraz z najmłodszymi członkami rodziny mają również do rozwiązania dość poważną kwestię przewozu dzieci. Dlatego przed wynajęciem samochodu muszą także ustalić zasady wynajmu fotelika dla dziecka. Współcześnie świadomość rodziców odnośnie bezpiecznego przewozu dzieci sprawia, że dla wielu mam jest to kwestia priorytetowa. A więc fotelik musi posiadać odpowiednie atesty. Jeśli wypożyczalnia nie ma takich na stanie, wówczas bardzo dobrze by było, gdyby pomagała w wypożyczeniu fotelika ze sklepu z akcesoriami dziecięcymi.