Zimowa kurtka na trudny teren

Narciarze i snowboardziści nie używali zwykle żadnej lepszej i bardziej markowej odzieży, gdyż standardowe odmiany ubrań zimowych w zupełności wystarczały do rekreacyjnej aktywności zimowej. Warunki na rekreacyjnych stokach były bowiem dość łatwe do pokonania, zwłaszcza że uczęszczali tam głównie amatorzy. Na zaawansowanych i trudnych trasach, bardzo często położonych wysoko w górach, gdzie warunki były bardzo trudne, standardowa odzież zimowa zwyczajnie nie wystarczała.

Wygodne kurtki zimowe dla zaawansowanych narciarzy

wygodna kurtka narciarska puchowa męskaZimowa odzież, a zwłaszcza kurtki, nie była na ogół przeznaczona do bardzo niskich temperatur, widzianych na większych wysokościach w górach, dlatego sportowcy i zawodowi entuzjaści narciarstwa bardzo szybko wymieniali takowe na modele bardziej dopasowane do warunków, w jakich miały być wykorzystywane. Szczególnie popularnym modelem była wygodna kurtka narciarska puchowa męska, pochodząca od bardzo renomowanego producenta sprzętu alpinistycznego, i od kilku lat była coraz szerzej używana zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów. Była to kurtka pozornie bardzo cienka i wygodna, nie ograniczająca ruchów w taki sposób jak miało to miejsce w większości innych modeli odzieży zimowej, choć mimo to, była o wiele lepsza i chroniła znacznie lepiej przed bardzo niskimi temperaturami. Syntetyczna warstwa zewnętrzna była przeznaczona głównie do ochrony przed wiatrem, co zdecydowanie pomagało narciarzom podczas zjazdów, ale również było przydatną cechą w momencie pogorszenia pogody. Wewnętrzne warstwy kurtki, natomiast, wykonane były z naturalnych tkanin, bardzo dobrze zatrzymujących ciepło i zapobiegających wychłodzeniom. Kurtki te mogły być bardzo dobrze dopasowane do wymiarów i upodobań użytkownika, dzięki ściągaczom umieszczonym w mankietach i w dolnej części kurtki. Dzięki temu, jeszcze lepiej osłaniały przed zimnem i chroniły przed dyskomfortem spowodowanym przedostaniem się zimnego powietrza pod kurtkę.

W przeciwieństwie do zwykłej odzieży zimowej, kurtki te posiadały mnóstwo kieszeni, przydatnych głównie zawodowym alpinistom, aczkolwiek narciarze, snowboardziści i profesjonalni entuzjaści zimowej aktywności również doceniali ich obecność, mogąc bardzo łatwo przenosić potrzebne przedmioty, które nierzadko mogły uratować zdrowie w trudnych warunkach. Kurtki te były dostępne w bardzo szerokiej gamie wzorów i kolorów, więc trudno było znaleźć dwóch użytkowników posiadających dokładnie ten sam model. Można je było dostać w większości profesjonalnych sklepów alpinistycznych i sportowych.