Zastosowanie zabiegu z użyciem dermapenu

Troska o piękny i zadbany wygląd to natura wielu kobiet. Jesteśmy istotami, które lubią o siebie dbać, a także podobać się innym. Aby osiągnąć zamierzony efekt wizualny potrafimy poświęcić naprawdę wiele czasu na wykonywanie kolejnych kroków pielęgnacyjnych w domowym zaciszu. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że czasem zdarza się, że wkroczenie dodatkowych zabiegów jest konieczne, a standardowa, domowa pielęgnacja nie wystarcza. Jednym z popularnych zabiegów w gabinetach kosmetycznych stał się ten z użyciem dermapenu.

Czy warto stosować profesjonalny dermapen?

skuteczny dermapenDermapen jest urządzeniem, które na pierwszy rzut oka przypomina nieco większy długopis. Posiada on na jednym końcu około dwunastu mikroigiełek, których zadaniem jest wykonanie nakłuć w naszej skórze. Takie niewielkie nakłucia powodują powstanie miejscowego, niewielkiego stanu zapalnego, który objawia się zaczerwienieniem. Taki stan zapalny stymuluje produkcję kolagenu w naszej skórze, a także stymuluje syntezę elastyny oraz proteoglikanów. Te składniki odpowiedzialne są za utrzymanie prawidłowego poziomu nawilżenia, elastyczności oraz wysokiej jędrności naszej skóry. Jak wiemy, kolagen to jeden z elementów budulcowych, a jego produkcja zmniejsza się z wiekiem. Na szczęście nic straconego! Okazuje się bowiem, że za pomocą dermapenu możemy ponowie zwiększyć jego syntezę, a tym samym zapobiec powstawaniu zmarszczek, czy też spłycić te, które już zdążyły się pojawić. Zabieg z użyciem dermapenu może również zniwelować pojawiające się cienie pod oczami, a także zamknąć rozszerzone pory. Dermapen również pięknie wyrówna nam koloryt w sposób trwały, a także poradzi sobie z wypadającymi włosami! Warto zdawać sobie sprawę z tego, że sprawdza się on nie tylko na cerze, ale również na całym ciele. Skuteczny dermapen pomoże nam w walce z rozstępami, które pojawiły się w ciąży, a także z cellulitem. Dzięki niemu bez obaw będziemy mogły pojawić się na plaży w bikini, a także udać się na basen. Sam zabieg nie jest kosztowny, a wykonać go możemy w klinice kosmetycznej lub odpowiednim gabinecie.

Przeprowadzany jest przez osoby odpowiednio przeszkolone, które wiedzą, w jaki sposób wykonywać tego typu zabieg. Osoby te odbyły szereg kursów oraz szkoleń, a także posiadają ogromne doświadczenie zdobyte podczas studiów. Nic więc dziwnego, że coraz więcej kobiet decyduje się na wykonanie tego zabiegu. Jeśli chodzi o cenę to nie musimy się martwić. Nie jest ona bowiem tak wysoka, jak mogłoby się wydawać. Podczas regularnego wykonywania zabiegów możemy liczyć na dodatkową zniżkę.