Zastosowanie różnych modeli nagrzewnic

Pomieszczenia wielkopowierzchniowe. takie jak hale produkcyjne czy hale magazynowe, bywają bardzo trudne i problematyczne w ogrzewaniu. Tradycyjne grzejniki na takiej przestrzeni nie spełniają swojej roli, nie jest to rozwiązanie korzystne zarówno z ekonomicznego punktu widzenia, jak i z powodów użytkowych. Osiągnięcie komfortowej temperatury na trudnych do ogrzania przestrzeniach bywa często niemożliwe z użyciem klasycznego ogrzewania. Jak zatem skutecznie i niedrogo ogrzać problematyczne pomieszczenia?

Sposoby zasilania nagrzewnic

nagrzewnica powietrza elektrycznaMagazyny, hale produkcyjne, kościoły, powierzchnie sklepowe, banki, urzędy, namioty i kioski handlowe są to obiekty trudne do ogrzania. Ciągłe ogrzewanie tych powierzchni jest nieopłacalne, a tradycyjne grzejniki nie sprawdzą się w takich obiektach. Osiągnięcie komfortowej temperatury w dużym i wysokim pomieszczeniu nie jest łatwe. Czasem zdarza się, że na wielkiej hali zachodzi konieczność tylko miejscowego ogrzania pojedynczych stanowisk. W takim wypadku dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie nagrzewnic, które szybko i skutecznie ogrzewają powietrze i rozprowadzają je później po pomieszczeniu, w zależności od ustawienia, dokładnie tam, gdzie jest potrzebne. To świetna metoda na ogrzanie pojedynczych stanowisk pracy np. na hali produkcyjne czy w banku. Urządzenia te możemy podzielić ze względu na sposób zasilania. Na dużych przestrzeniach najbardziej wydajna okaże się nagrzewnica olejowa. Charakteryzuje się stosunkowo niewielkimi kosztami użytkowania, pomimo dość wysokich nakładów inwestycyjnych. Warto jednak pamiętać, że jeśli ma być użyta w miejscach, gdzie przebywają ludzie, koniecznie musi posiadać zamkniętą komorę spalania i odprowadzanie spalin. Innym przykładem jest nagrzewnica powietrza elektryczna. Urządzenie to jest najczęściej niewielkie, o równie niewielkiej wydajności. Nagrzewnica powietrza elektryczna to doskonały sposób na ogrzanie średniej wielkości pomieszczeń, takich jak małe sklepy czy kioski handlowe. Jest bezpieczna w użytkowaniu, nie wydziela spalin, nie zużywa powietrza.

Dość ciekawym urządzeniem może okazać się nagrzewnica gazowa. Możliwość zasilania urządzenia gazem z butli sprawia, że jest to dobry sposób na ogrzanie tarasu, balkonu lub namiotu ogrodowego. Urządzenie to wymagają sprawnej wentylacji, dlatego możemy wziąć je ze sobą w plener, dzięki temu noce pod namiotem nie będą zimne. Przy wyborze konkretnego modelu najważniejsze jest, aby dopasować go do przestrzeni, na jakiej ma pracować, szczególnie pod kątem wydajności.