Zastosowanie drewnianej wiaty garażowej w ogrodzie

Wiata samochodowa może zastąpić garaż blaszany lub murowany. Nie będzie to ciepły garaż, jednak taka konstrukcja na wiele swoich zalet. Jest to dużo tańsza konstrukcja niż tradycyjny garaż.W przypadku wiaty garażowej o powierzchni do 50 m nie trzeba mieć profesjonalnego projektu.Drewno to jedno z najpopularniejszych surowców używanych do stworzenia budowli ogrodowych. Z drewna budowane są np. altany.

Korzyści drewnianej wiaty garażowej

drewniana wiata garażowaDrewniana wiata jest prostą w montażu konstrukcją. Do jej wykonania można wykorzystać jedynie bale drewniane i blachę. Jednak blachę może zastąpić poliwęglan. Zamontowana drewniana wiata garażowa świetnie ochroni samochód przed deszczem i śniegiem. Wiatę można dostawić do ściany domu lub stworzyć oddzielną budowlę. Wiatę można stworzyć z drewna: sosnowego, jodłowego, świerkowego, dębowego. Surowe drewno jest podatne na wilgoć i grzyby, dlatego należy je zaimpregnować. Dodatkowo drewno można pomalować farbą, aby dopasować do koloru elewacji domu. Ściany wiaty najczęściej są ażurowa. Mogą być one osłonięte pergolą, którą można obsadzić roślinami pnącymi. Wiata może stanowić ładny element naszej posesji. Podłoże wiaty należy utwardzić, dobrze się tam sprawdzi kostka brukowa lub płyta betonowa. W miejscu ulokowania wiaty nie powinno być żadnych przeszkód technicznych w podłożu. Drewniana wiata może stanowić miejsce do przechowywania drewna na opał. Jeśli nie ma na naszej działce pomieszczenia gospodarczego, możemy postawić wiatę z bramą. Często przydomowa wiata zastępuje altanę ogrodową. Wiata jest tańsza niż budowa altany. Znacznie szybciej i łatwiej jest stworzyć wiatę dostawioną do bocznej ściany domu niż zbudowanie dodatkowego budynku. Do stworzenia przydomowej wiaty nie potrzeba zbyt dużo materiałów. Taka konstrukcja jest lekka, sprawdzi się przy każdym budynku. W składach budowlanych możemy zamówić drewniane elementy dopasowane do indywidualnych potrzeb. Do łączenie drewnianych części służą metalowe elementy.

Pokrycie dachu budowli powinno być przede wszystkim szczelne. Powinno ono pasować do elewacji domu i ogrodu. Dach można pokryć papę, blachodachówką, poliwęglanem, blachą ocynkowaną. Najlepiej w przydomowej wiacie sprawdzi się taki sam rodzaj pokrycia jak na dachu domu.Wiata to prosta i estetyczna budowla, która może mieć różnorodne zastosowanie w ogrodzie. Warto postawić jedną dużo wiatę i podzielić na dwie części. Jedną przeznaczyć jako miejsce na samochód a drugą jako pomieszczenie gospodarcze lub miejsce do rekreacji.