Zapobiegliwy kierowca samochodowy

Natężenie ruchu samochodowego w miastach i na drogach poza miastem wzrasta w szalonym tempie. Każdego roku przybywa mnóstwo samochodów osobowych. Intensywnie rozwija się również transport samochodowy. Wraz ze wzrostem ilości samochodów, zwiększa się liczba kierowców, głównie młodych, świeżo wyedukowanych posiadaczy prawa jazdy.

Jak wykorzystać kamerę w samochodzie?

kamera rejestrator samochodowyNadmiar samochodów i początkujących kierowców sprzyja powstawaniu kolizji i wypadków drogowych. Przy każdym takim wydarzeniu, najpierw wskazywany jest sprawca. Nie zawsze takie wskazanie jest proste i bezproblemowe. Nawet jeżeli są świadkowie zdarzenia, to często jest tak, że różnią się w swoich obserwacjach i spostrzeżeniach. W takich sytuacjach bardzo pomocna jest kamera rejestrator samochodowy, którą zapobiegliwy kierowca ma zamontowaną w swoim samochodzie. Kamera rejestruje to, co dzieje się w czasie jazdy na drodze, dzięki czemu można post factum odtworzyć sytuację przed wypadkiem. Jest to ważna pomoc przy opisie zdarzenia drogowego.  Posiadając kamerę rejestrator w samochodzie można również zapobiec wypadkom i kolizjom powodowanym przez nierozważnych kierowców. Młodzi, ze świeżo uzyskanymi prawami jazdy, bez praktyki i doświadczenia, wsiadają do aut wyposażonych w silniki o dużej mocy i ruszają na podbój świata. Rozwijają ogromne prędkości, ignorują innych użytkowników drogi i lekceważą przepisy ruchu drogowego. Spotykając takiego ”jeżdzca” na swojej drodze, warto nagrywać jego wyczyny, gdyż przekazując taki meldunek do policji można zapobiec wypadkowi.  Rejestrowanie przebiegu podróży, jak i innych wydarzeń w i wokół samochodu, staje się coraz bardziej popularne. Nie tylko z powodu złych zdarzeń, ale i dla pozytywnych przeżyć, kiedy po podróży, można spokojnie odtworzyć jej przebieg, „wyłapując” szczegóły, które uszły uwadze kierowcy skoncentrowanemu na jeździe. Na rynku jest duży wybór kamer i wideokamer, różnej jakości i w różnej cenie.

Dokonując wyboru, trzeba zwrócić uwagę na rozdzielczość, kąt nagrywania, nagrywanie nocne i posiadanie własnego akumulatora. Ponadto należy zwrócić uwagę na to, czy kamera obsługuje zewnętrzne karty SD, co ma znaczenie dla okresu nagrywania, a także czy posiada czujnik ruchu i GPS. Tak wyposażone urządzenie uruchomia się kiedy samochód zostanie uderzony na postoju. Ponadto, rejestrując prędkość jazdy, mogą prowadzić nawigację. Kamerę mocuje się na przedniej szybie lub na tablicy rozdzielczej. Można śmiało stwierdzić, że zainstalowanie wideokamery ma pozytywny wpływ na bezpieczeństwo jazdy