Zalety płytek winylowych

LVT to skrót od języka angielskiego Luxury Vinyl Tiles, który w tłumaczeniu na język polski oznacza luksusowe płytki winylowe. Panele te stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych materiałów wykończeniowych na podłogę. Oryginalne płytki winylowe świetnie imitują drewniany parkiet, klepkę, kamienną posadzkę, kafelki czy też terakotę. Na tym jednak nie kończy się lista ich zalet.

Dlaczego płytki winylowe są tak popularne?

nowoczesne panele winylowe IVCObecnie płytki winylowe LVT cieszą się ogromną popularnością na polskim rynku. Zwolennicy tych paneli są zdania, iż jest to najwyższa jakość w dobrej cenie. Materiał ten bez wątpienia ma szeroki wachlarz zastosowania oraz korzystną cenę. Ten uniwersalny, wytrzymały produkt w niczym nie ustępuje tradycyjnym drewnianym panelom czy kafelkom pod względem strony wizualnej. Ponadto, jest o wiele bardziej praktyczny i łatwiejszy w utrzymaniu czystości niż podłogi z naturalnych surowców. Warto wiedzieć, że nowoczesne panele winylowe IVC wykonane są z polichlorku winylu (PVC). Ich budowa jest warstwowa – pojedyncza lub składająca się z podwójnej warstwy włókna szklanego. Dzięki temu są stabilne wymiarowo, trwałe i świetnie prezentują się na podłodze. Osoby, dla których ważny jest zarówno aspekt wizualny, jak i praktyczny, na pewno docenią atuty podłóg winylowych. Różnorodność wzorów, kolorów, dekorów i kształtów, pozwala na tworzenie wyjątkowych aranżacji w zależności od preferencji estetycznych. Dzięki nowoczesnej technologii, faktura płytek winylowych jest niemal nie do odróżnienia od ich naturalnych odpowiedników, a to za sprawą tzw. embossingu, czyli dokładnego odwzorowania wypukłości i wklęsłości warstwy dekoracyjnej, np. sęków czy łupków kamienia. Wielbiciele prawdziwego drewna, klepki, ceramiki, blachy, betonu czy też kamienia, będą więc w pełni usatysfakcjonowani 100% naturalnym wyglądem podłogi LVT. Co ciekawe, na rynku dostępne są również płytki LVT, które nie imitują naturalnych surowców, za to wyróżniają się jedynym w swoim rodzaju i niepowtarzalnym designem.

Dla osób lubiących praktyczność i funkcjonalność, panele okażą się doskonałym rozwiązaniem. Materiał ten jest ponadprzeciętnie odporny na uszkodzenia mechaniczne, zabrudzenia i czynniki środowiskowe. Zważywszy na wyjątkowe właściwości oraz walory estetyczne, płytki LVT sprawdzą się doskonale w miejscach użyteczności publicznej, np. w: biurowcach, galeriach handlowych, restauracjach, hotelach, placówkach edukacyjnych, przychodniach, szpitalach. Coraz większą popularność zyskują także w prywatnych domach i mieszkaniach, ponieważ spełniają najwyższe wymogi bezpieczeństwa.