Zaawansowane samochody elektryczne dla dzieci

Dzieci, zwłaszcza chłopcy już od najmłodszych lat wyrażają swoje zainteresowanie motoryzacją. Świadczy o tym chęć zabawy takimi zabawkami jak motocykle i samochodziki. Jeśli chcemy sprawić im jeszcze większą frajdę to jako zabawkę możemy kupić im samochód elektryczny, który mogą prowadzić samemu. W ostatnim czasie tego typu zabawki odnoszą coraz większą popularność i są bardzo lubiane przez dzieci, które czują się w nich jak w prawdziwym samochodzie.

Współczesny pojazd elektryczny dla dziecka z kluczykiem

pojazdy elektryczne dla dzieci z kluczykiemSamochody elektryczne dla dzieci wzbudzają w dorosłych tatusiach pewną zazdrość. Na pewno oni sami chcieliby takim samochodem pojeździć, ale niestety już się do niego nie zmieszczą. Samochód elektryczny jest przeznaczony dla kilkuletnich dzieci i tylko one mogą zasiąść za jego kierownicą. Zazwyczaj posiadają one jedno miejsce w środku, ale niekiedy większe samochody, oprócz miejsca dla kierowcy mają także osobne miejsce dla pasażera. Twórcy tych zabawek starają się dać wiele realizmu takiej zabawce, jako przykład podam pojazdy elektryczne dla dzieci z kluczykiem, za pomocą którego uruchamiamy pojazd, tak jak w prawdziwym samochodzie. Jako częste wyposażenie takich samochodów możemy uznać przełącznik szybkości jazdy lub miniaturową skrzynię biegów, klakson, kierunkowskazy przełączne w sposób tradycyjny, a także w wielu egzemplarzach także radio na mp3. Po włączeniu takiego radia usłyszymy muzykę wydobywającą się z głośników w drzwiach lub desce rozdzielczej samochodu, tak samo jak w prawdziwym aucie. Zwiększa to bardzo mocno realizm samego auta. Stylistyka takich samochodów nawiązuje oczywiście do prawdziwych pojazdów, które poruszają się po naszych drogach. Wiele zależy od tego, czy dany producent posiada licencję na używanie znaków markowych prawdziwych samochodów. Jeśli ma to niech nie zdziwią nas znaczki znanych marek na masce i zarys samochodu widziany u prawdziwych producentów. W przypadku, gdy jednak licencji taki producent nie posiada, to pozostaje mu tylko nawiązać stylistyką do prawdziwych aut, bez używania charakterystycznych elementów.

Pojazdy tego typu są wyposażone w dwa lub cztery silniki elektryczne, które napędzają poszczególne koła. Od ich mocy zależy szybkość pojazdu, a także to ile osób mogą pomieścić. Jeśli pojazdem będą poruszać się dwie osoby, to moc silników musi być odpowiednio większa. Każdy pojazd jest wyposażony w pilota zdalnego sterowania. Jest to spowodowane zarówno czynnikiem bezpieczeństwa, aby rodzic mógł w każdej chwili przejąć kontrolę nad autem, jak i w celach treningowych, zanim maluch nauczy się nim jeździć.