Z czego są wykonywane naturalne sera do włosów?

W mydlarni Cztery Szpaki można kupić kosmetyki, które nie zawierają szkodliwej chemii i dają wspaniałe efekty przy użyciu tylko naturalnych składników. Ich najpopularniejsze produkty, to szampon w kostce i sera Cztery Szpaki, które w zależności od rodzaju porowatości włosów posiadają inny skład, mający dawać inne efekty końcowe. Włosy mają różne wymagania, należy więc dobierać do nich odpowiednie produkty.

Skład naturalnego serum do włosów

serum cztery szpakiOkreślenie porowatości włosów, to pierwszy krok przed zakupem serum Cztery Szpaki. Występuje on w trzech rodzajach, do włosów niskoporowatych, średnioporowatych oraz wysokoporowatych. Każdy z nich różni się składem oraz tym jak włosy mają się po nim zachowywać. Sera są wykonane głównie z olei, które są dopasowane do stopnia rozchylenia łuski włosa. Dlatego wybranie nieodpowiedniego może je przeciążyć lub napuszyć. W skład serum do włosów niskoporowatych, które nie są zbyt wymagające w pielęgnacji wchodzą olej kokosowy, arganowy, kukurydziany oraz olej z awokado i z baobabu. Są to oleje najlepiej pasującego do tego stopnia rozchylenia łuski i mają na celu nawilżenie, wzmocnienie i wygładzenie struktury włosa z zachowaniem odporności na ciepło. Włosy średnioporowate najlepiej będą reagować na olej ze słodkich migdałów i z pestek moreli oraz olej arachidowy, sezamowy i makadamia. Taki skład działa bardzo regenerująco na skórę głowy, poprawia krążenie, co jednocześnie stymuluje wzrost włosów. Stan ich nawilżenia i wygładzenia poprawia się, jednocześnie otrzymując działanie antybakteryjne i przeciwłupieżowe. W skład serum do włosów wysokoporowatych wchodzą oleje o największych cząsteczkach, które idealnie zapełnią rozchylone łuski włosa. Są to olej z kiełków pszenicy, pestek arbuza i winogron oraz z nasion bawełny i krokosza barwierskiego. Działają one wyjątkowo nawilżająco, zapobiegając utracie wody oraz regenerując kruszące się końcówki. Oleje te posiadają również właściwości regulujące wydzielanie sebum, co zniweluje problemy z łupieżem i łuszczycą oraz przetłuszczaniem się włosów.

Naturalne składniki, z których produkowane są sera Cztery Szpaki zapewniają odżywienie włosów na długi czas bez ryzyka szybkiego, ale zanikającego efektu, który oferują chemiczne produkty dostępne w drogeriach. Sprawdzenie poziomu porowatości swoich włosów zapewni dobranie produktu, który będzie doskonale spełniał swoją rolę. Efekty końcowe różnią się w zależności, którego rodzaju będziemy używać, przez co warto sprawdzić co będzie dobre dla jakich włosów.