Wytrzymałe płyty akrylowe

Coraz większy wybór produktów wykończeniowych pozwala nam na zastosowanie we wnętrzach nietypowych materiałów, które swoim wyglądem odbiegają od powszechnie używanych. Przykładem zamiennika okładziny ceramicznej są płyty akrylowe, których użycie otwiera nowe horyzonty w sposobach aranżacji nowoczesnych wnętrz. Akryl, na początku jest cieczą. Następnie formuje się ją w moce tworzywo sztuczne. Ze względu na swoją elastyczność i trwałość, akryl, jest jednym z najlepszych zamienników szkła.

Zalety płyt akrylowych

płyty akrylowePrzede wszystkim, płyta akrylowa jest odporna na promieniowanie UV. Jest elastyczna i łatwo formuje się ją w dowolny kształt. Dlatego jest idealna do tworzenia różnych produktów. W obliczu tych zalet okazuje się idealnym produktem do użytku na zewnątrz. Płyty te są odporne na temperaturę do 160ºC. Są również produkty wielokrotnego użytku do tego stopnia, że wiele restauracji wymienia naczynia szklane na akrylowe. Taka alternatywa jest trwała, łatwa do wyczyszczenia i nie tłucze się. Płyty akrylowe są przyjazne dla środowiska. Akryl jest syntetyczny i łatwy w recyklingu. Płyty akrylowe są dostępne w wielu kształtach, wzorach i kolorach. Są dostępne w różnych stylach, dzięki temu każdy znajdzie coś idealnego dla siebie. W zależności od tego, z jakiego materiału korzystamy, możemy się zdecydować na wyrób kolorowy lub przezroczysty. Niewielka waga przy dużym rozmiarze wpływa na łatwość w transporcie. Istnieje możliwość zastosowania na  istniejącej okładzinie bez konieczności jej uprzedniego usuwania. Po wyłożeniu takim materiałem, ściana ma charakter dekoracyjny. Ich charakter dekoracyjny sprawił, że coraz częściej wybiera się do wystroju mieszkania. Stanowią ozdobę salonów, pokojów gościnnych, łazienek i korytarzy reprezentacyjnych. Połyskująca powierzchnia zwiększa efekt oświetleniowy. Warto tutaj nadmienić ich łatwość czyszczenia. Czyni to je idealnymi akcesoriami do kuchni czy łazienki. Wystarczy do tego zwykłe rozwiązanie, jakim jest wilgotna ściereczka oraz detergent.

Warto dokładnie zapoznać się z zaleceniami, jakie podają producenci poszczególnych wyrobów – w części przypadków, oprócz podstawowych narzędzi czyszczących konieczne będzie zastosowanie specyfików. Może to być środek do polerowania szyb lub specjalne mleczko, które nie rysuje błyszczącej powierzchni. W celu ochrony, powłoka akrylowa jest pokryta folią – po jej zdjęciu, co ma miejsce po zakończeniu prac wykończeniowych. W przewidzianym przez producenta czasie nie należy stosować żadnych silnych detergentów.