Wyślij dzieciaki na kolonie

Wybór miejsca na wakacyjny wyjazd bywa trudny, podobnie jest ze znalezieniem ciekawej miejscówki na kolonie dla dzieci. W przypadku letniego wypoczynku najczęstszym kierunkiem bywa wybrzeże. Oferta kolonii jest na tyle szeroka, że bez kłopotu powinno się znaleźć coś ciekawego. Oczywiście za wyjazd i atrakcje odpowiadają organizatorzy wyjazdu, ale warto wiedzieć, w jakim miejscu będzie spędzało czas nasze dziecko. Możliwości spędzania czasu nad morzem jest mnóstwo i wcale nie muszą się one ograniczać do wyjść na plażę i kąpieli w Bałtyku.

Mnóstwo atrakcji na zielonych szkołach

Mierzeja - zielone szkoły dla dzieciWysłanie dzieci na kolonie to trudna decyzja, dlatego czasem długo zastanawiamy się nad kierunkiem wyjazdu oraz programem pobytu. Morze na pewno kusi, szczególnie latem, i nie ma się co dziwić, że wiele wyjazdów właśnie tam ma swoją metę. Interesująca opcją jest na przykład Mierzeja Wiślana, na której można skorzystać z uroków morza i nie tylko. Różnorodnych atrakcji jest zdecydowanie więcej. Dlatego dość sporą popularnością cieszy się Mierzeja – zielone szkoły dla dzieci można tam zorganizować w wielu ośrodkach. Każdy z nich dysponuje nie tylko miejscami noclegowymi, ale także między innymi boiskami sportowymi, salami gier i filmowymi, miejscami na grilla lub ognisko. Można więc aktywnie spędzać czas, w razie niepogody jest co robić pod dachem, a wieczory spędzone przy ognisku także będą ciekawymi przeżyciami. Warto również wybrać ośrodek, który oferuje wypożyczalnię rowerów. Mierzeja i jej okolice to wiele tras rowerowych, z których warto skorzystać. Przy okazji będzie możliwość zobaczenia różnych miejsc na szlaku. Parki rozrywki, kolejka wąskotorowa, aquaparki – w okolicy znajdziecie także tego typu atrakcje. Poza tym warto się wybrać na wycieczkę, na przykład do Trójmiasta lub do Malborka. Będzie okazja spędzić czas na zwiedzaniu, a przecież jest tam wiele historycznych obiektów. Będzie też możliwość wykorzystać trójmiejskie atrakcje rozrywkowe dla mniejszych oraz większych dzieciaków. Bliska odległość sprzyja wyjazdowi i skorzystaniu z uroków Gdańska lub Malborka.

Wydaje się więc, że spędzając czas na Mierzei Wiślanej trudno jest się nudzić. Można tam podjąć mnóstwo różnych aktywności, które spodobają się młodszym i starszym dzieciom oraz młodzieży, a nawet dorosłym. Szeroki wybór miejsc noclegowych także sprzyja podjęciu decyzji o wyjeździe właśnie w te okolice. Bezpieczne ośrodki położone blisko plaży, oferujące rozmaite atrakcje, od ognisk po wycieczki rowerowe – to wszystko powoduje, iż kierunek na pewno warto wybrać.