Wynajem aut z lotniska w Gdańsku

Jeśli chcemy wypożyczyć auto z wypożyczalni, musimy liczyć się z tym, że większość z nich zażąda od nas posiadania karty kredytowej. Na niej zostanie zabezpieczona kwota kaucji i należność za wynajem. Istnieją jednak wypożyczalnie, które nie pobierają kaucji i nie wymagają posiadania karty kredytowej.

Płatność za wypożyczenie auta bez kaucji

wynajem samochodów gdańsk lotnisko bez kaucjiWybierając auto, mamy do wyboru kilka sposobów płatności. Przy podpisywaniu umowy kwota należności za wypożyczenie auta może zostać zablokowana na karcie kredytowej. Może ona obejmować kaucję. Jest to sposób prosty, który przyspiesza dopełnienie formalności, jednak wymaga posiadania karty kredytowej i wolnych środków na niej. Za wypożyczenie auta można też zapłacić za pomocą gotówki. Zarówno kaucja, jak i zapłata za cały okres wypożyczenia auta może zostać uregulowana w ten sposób, jednak nie wszystkie wypożyczalnie zgadzają się na ten sposób rozliczenia. Wygodną metodą płatności jest przelew, który jest wykonany zaraz po dokonaniu rezerwacji. Płaci się w ten sposób za całkowity koszt wynajmu. Ostatni sposób płatności dotyczy osób, których auto jest w warsztacie naprawczym, a ubezpieczenie pokrywa koszty wynajmu z wypożyczalni. Jest ono wtedy autem zastępczym na czas naprawy. Finansowe zabezpieczenie wypożyczalni samochodów, jakim jest kaucja, pobierana jest przez większość firm. Kaucja zabezpiecza straty wypożyczalni w przypadku wewnętrznych uszkodzeń auta, np. zabrudzenia, otarcia karoserii, wybicia szyby i inne. Zabrudzone auto, nie oddane na czas zajmuje więcej czasu na doprowadzenie do porządku i jest stratą dla wypożyczalni. Dzięki temu wypożyczalnie nie martwi się, że klient może nie wywiązać się w zapisów umowy. Wynajem samochodów Gdańsk lotnisko bez kaucji jest możliwy. Często jest to promocja na dany model samochodu. Cena wynajmu bez kaucji jest często wyższa niż z kaucją, całkowite koszty są znane w momencie podpisywania umowy. Nie ma ryzyka, że wzrosną po zwrocie auta. Przy wynajmowaniu auta bez kaucji, podpisana umowa zawiera w sobie zapisy, że to wynajmujący ponosi koszty za naprawę lub konserwację auta w razie jego uszkodzenia.

Aby wynająć auto, należy mieć ukończone 21 lat. Wymagana jest umiejętność prowadzenia pojazdów, dlatego konieczne jest posiadania prawa jazdy od minimum roku. Każda osoba, która chce wypożyczyć auto, musi przedstawić dwa dokumenty potwierdzające tożsamość. Pierwszym z nich jest prawo jazdy, a drugim dowód osobisty lub paszport. Prawo jazdy nie musi być wydane w Polsce, ale musi spełniać wszystkie wymogi Unii Europejskiej.