Wycieczki jednodniowe do Poczdamu

Jak powszechnie wiadomo, ostatni czas nie sprzyja wycieczkom. Jest to szczególnie trudny okres dla podróżników. Obowiązujące w wielu krajach obostrzenia, które stały się od jakiegoś czasu naszym życiem codziennym z powodu stale panującej epidemii koronawirusa. W wielu bardzo atrakcyjnych pod względem turystycznym miejscach panują teraz zakazy, w tym również takie, które zabraniają przemieszczania się. Jest to dość kłopotliwe dla osób, które podróżuje same.

Jak zorganizować jednodniową wycieczkę do Poczdamu?

wycieczka jednodniowa do poczdamuWiele osób zastanawia się, czy możliwe jest teraz podróżowanie zarówno to dalsze, jak i bliższe. Niekiedy ciężko jest nawet znaleźć aktualną i adekwatną informację dotyczącą obostrzeń, które dotyczą danego miejsca. Wszystko zmienia się bardzo dynamicznie i tylko śledząc informacje z godziny na godzinę jesteśmy w stanie być na bieżąco ze wszystkimi aktualnymi informacjami dotyczącymi sytuacji w kraju i na świecie, która związana jest z panującą obecnie pandemią koronawirusa. Jak jednak zorganizować wycieczkę? Taka wycieczka jednodniowa do poczdamu jest jak najbardziej możliwa. Czy będzie można zwiedzać? Otóż bardzo ważną informacją jest fakt, że większość placówek kulturowych jest w tej chwili zamknięte. Jednak niektóre z nich udostępniają swoje zbory dla turystów w internecie. Wiele muzeów, a także teatrów i kin przeniosło swoją działalność do sieci. Zatem będziemy w stanie zobaczyć cenne eksponaty nawet jeśli nie zdecydujemy się na wycieczkę do Poczdamu. Oczywiście nie jest to to samo, co odwiedzenie danego miejsca. Co jeśli chcemy pojechać tam osobiście? Na pewno będziemy teraz musieli zrezygnować z odwiedzin większości miejsc, które zlokalizowane są wewnątrz pomieszczeń. Jeśli natomiast chodzi o zbytki, które znajdują się na zewnątrz, jak na przykład elewacje budynków, które chcielibyśmy zobaczyć. W niektórych przypadkach będzie to jak najbardziej możliwe, jednak należy pamiętać o przestrzeganiu dystansu społecznego (przynajmniej dwa metry od innej osoby). Co warto zobaczyć w Poczdamie? Z pewnością będą to: Sanssouci – ogrody cesarskie, Cecilienhof, Browar Meierei, Alexandrówka.

Należy pamiętać o tym, że większość hoteli nie działa na terenie Poczdamu, lub działają z dużymi ograniczeniami. Warto przed samym wyjazdem zadzwonić do konsulatu, żeby dowiedzieć się, czy taka jednodniowa wycieczka do Poczdamu będzie możliwe w danym terminie. Zalecamy jednak przemyśleć wszystko dobrze i być może odłożyć wycieczkę na dogodniejszy moment, w którym pandemia będzie w remisji.