Wybieramy proszkowanie z użyciem suchego lodu

Przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na stosowanie innowacyjnych metod czyszczenia urządzeń wykorzystywanych w różnych procesach produkcji przemysłowej. Jedną z najpopularniejszych metod jest obecnie proszkowanie suchym lodem. Polega ono na puszczeniu strumienia powietrza pod bardzo wysokim ciśnieniem, w którym znajdują się wytwarzane przez odpowiednie maszyny granulki i kryształki lodu. Docierają one nawet do najgłębiej osadzonych części urządzeń, których bardzo często nawet nie widać na pierwszy rzut oka. Lód chroni też sprzęt przed korozją.

Suchy lód zapewnia rzetelne czyszczenie urządzeń

fachowe mycie suchym lodemWszystkie maszyny i urządzenia wykorzystywane w przemyśle są bardzo drogie. Z tego też względu przedsiębiorcy stawiają na fachowe mycie suchym lodem, które ma bardzo racjonalne ceny. Jest też skuteczniejsze od tradycyjnego czyszczenia za pomocą maszyn i wody z detergentami, które mogą być niebezpieczne dla środowiska. Nadto, lodem czyścimy sprzęt dwa lub trzy razy do roku, gdyż jest ono bardzo skuteczne, a odpadający osad, czy zaschnięty smar widać gołym okiem. Z uwagi na brak używania detergentów piaskowanie suchym lodem bardzo często wykorzystywane jest do czyszczenia maszyn wykorzystywanych w przemyśle spożywczym. Strumień powietrza puszczony pod wysokim ciśnieniem powoduje, iż kryształki lody dostają się nawet do najgłębiej osadzonych części maszyn i innych urządzeń. Nie muszą być one też rozkręcane, a czyszczeniem lodem jest metodą mało inwazyjną, ale bardzo skuteczną. Lód nie rysuje elementów wykonanych ze stali, co może zdarzyć się przy tradycyjnym piaskowaniem, gdyż stal jest tworzywem podatnym na zarysowania. Po rzetelnym piaskowaniu lodem na czyszczonych częściach nigdy nie pozostają smugi, czy zacieki, które należałoby dodatkowo wycierać i czyścić. Musimy też mieć na wadze okoliczność, iż lód eliminuje ryzyko powstawania rdzy prowadząc do korozji maszyn lub ich części, których nie trzeba często wymieniać. Z tego też względu dzięki piaskowaniu lodem obniżamy koszty uzyskania przychodu, gdyż możemy korzystać ze wszystkich maszyn zdecydowanie dłużej.

Chyba nie ma przedsiębiorcy, który nie słyszałby o czyszczeniu i myciu maszyn suchym lodem. Metoda ta jest coraz popularniejsza, gdyż lód dociera do najgłębiej osadzonych elementów konstrukcyjnych każdego urządzenia. Można wykorzystać je w czyszczeniu maszyn używanych w przemyśle spożywczym, gdyż do mycia nie stosuje się żadnych detergentów. Lód chroni też urządzenia przed rdzą i korozją, co pozwala na dłuższe wykorzystywanie maszyn. Nadto, czyszczenie wykonujemy dwa lub trzy razy do roku, gdyż jest ono bardzo dokładne.