Wybieramy głowicę termostatyczną

Wykorzystanie innowacyjnej głowicy termostatycznej, wraz z zastosowaniem aplikacji Tuya Smart umożliwia stworzenie prawdziwie inteligentnego domu. Po zaplanowaniu poszczególnych harmonogramów dla każdego dnia tygodnia, będziemy mogli zapomnieć o konieczności kontrolowania poziomu otwarcia poszczególnych głowic. Lista zalet tego rodzaju głowic termostatycznych jest znaczna i zdecydowanie powinniśmy się z nimi dokładniej zapoznać w sytuacji, kiedy wciąż mamy wątpliwości nad takim zastosowaniem w inteligentnym domu.

Zastosowanie niezawodnych i innowacyjnych głowic

niezawodna termostatyczna głowica zigbeeOferowane na rynku nowoczesne głowice umożliwiają bardzo dokładne zdalne, a także automatyczne ustawienie temperatury grzejników przy pomocy aplikacji w smartfonie. Dużym atutem w takim przypadku będzie zarówno automatyczny harmonogram zmiany temperatury, jak również dodatkowy automatyczny tryb wykrywania otwartego okna. W tym ostatnim przypadku głowica powoduje wykrycie otwartego okna i w określonym czasie powoduje zamknięcie zaworu wykrywającego wietrzenie pomieszczenie. Nowoczesne głowice umożliwiają także odczyty temperatur, a także automatykę w powiązaniu z innymi elementami ekosystemu TUYA. Możliwe jest dodatkowo ustawienie wielu głowic w jedną grupę, a także ustawienie takich grup w tryb ekologiczny. Możliwe jest także skonfigurowanie w ustawieniach scenariuszy dla automatyki pozostałych urządzeń. Dobrym wyborem będzie nowoczesna i niezawodna termostatyczna głowica zigbee. Na etapie montażu należy pamiętać, że do urządzenia niezbędna jest bramka ZigBee 3.0. Sama głowica działa w trzech różnych trybach, w manualnym, antyzamrożeniowym, a także zdalnym (czyli sterowanym przy pomocy aplikacji). Jest to idealne połączenie nowoczesnej technologii wraz ze współczesną estetyką, która w sposób elastyczny wpasowuje się w każde wnętrze. Przy zastosowaniu smartfona można w wygodny sposób sterować temperaturą w poszczególnych pomieszczeniach. Wystarczające w tym celu jest zainstalowanie specjalnej aplikacji, która jest także dostępna w polskiej wersji językowej. Możliwe jest dodatkowo zdefiniowanie harmonogramów dostosowanych do naszego trybu życia, z określeniem optymalnej temperatury.

Dzięki zastosowaniu głowicy termostatycznej możliwe jest uniknięcie marnowania energii, natomiast koszty ogrzewania w sposób realny się zmniejszają. Dodatkowo głowica jest bardzo łatwa w obsłudze, a po jej prawidłowym zaprogramowaniu nie musimy pamiętać o konieczności ręcznej regulacji każdego dnia. Zasilanie takiej głowicy stanowią dwie baterie i jest ona przeznaczona do pracy z najpopularniejszymi rodzajami zawodów albo wkładkami termostatycznymi z gwintem, które są łączone przez znajdujący się w zestawie adapter.