Wczesna wiosna zachęca nas do zwiększonej aktywności. Słoneczna pogoda i budząca się do życia przyroda skłaniają nas do korzystania z balkonów, tarasów i ogrodów. Przyjemnie spędzone poranki z kawą na świeżym powietrzu, lub też późne popołudnia na balkonie, wprawiają nas w dobry nastrój. Coraz częściej i chętniej urządzamy przyjęcia na zewnątrz oraz wspólne biesiadowania w gronie najbliższych. Jednak wieczory wciąż bywają chłodne, a wtedy przydałoby się podgrzać nieco atmosferę.
Gdzie przyda się gazowy promiennik ciepła?
Nawet najlepsze przyjęcie w ogrodowej altanie szybko się zakończy, jeśli gościom zacznie doskwierać chłód. Można oczywiście cieplej się ubrać, a niektórym po prostu nie przeszkadzają chłodniejsze powiewy. Jednak warto byłoby pomyśleć o przenośnym i łatwym w obsłudze grzejniku zewnętrznym, jakim są promienniki gazowe. Te sprytne i użyteczne urządzenia z łatwością i w ciągu kilku chwil stworzą przyjemną, ciepłą atmosferę na tarasie, balkonie czy w ogrodzie, słowem wszędzie tam, gdzie akurat tego potrzebujemy. Nawet największy zmarzluch nie będzie narzekał na chłód jesiennymi wieczorami. Promienniki gazowe to najczęściej wolnostojące urządzenia zasilane butlą gazową, umieszczoną w obudowie. Wystarczy kilka chwil, aby promiennik rozgrzał się i zaczął promieniować ciepłem w kierunku, w którym jest ustawiony. Dzięki wygodzie użytkowania i niezależności od źródła prądu, urządzenie to będzie nam służyć dosłownie wszędzie. Równie dobrze użyjemy go na balkonie, na środku ogrodu, a nawet na biwaku. Pamiętajmy jednak o zachowaniu środków bezpieczeństwa, a konkretnie bezpiecznej odległości od materiałów łatwopalnych i nagrzewających się. Minimalna odległość powinna być podana na opakowaniu promiennika. Nie jest to także najlepszy wybór do maleńkich przestrzeni, jak np. niewielkie balkony, ponieważ trzeba się liczyć z tym, że zajmuje trochę miejsca. Alternatywą na niewielkie przestrzenie są promienniki elektryczne. Można je spotkać w odmianie wiszącej (niczym żyrandol), naściennej, lub wolnostojącej, dzięki czemu łatwo wybrać model do każdej przestrzeni.
Czym kierować się przy zakupie promiennika ciepła? Przede wszystkim jego mocą. Moc urządzenia musi odpowiadać przestrzeni, jaka ma być ogrzewana. Trzeba wziąć pod uwagę także fakt, czy miejsce, w którym stanie urządzenie jest choć częściowo zabudowane, czy też zupełnie odsłonięte. W tym przypadku im większe straty ciepła, tym mocniejszy promiennik, aby nagrzać przestrzeń do komfortowego poziomu. Istotna będzie także klasa wodoszczelności, dopasowana do panujących na miejscu warunków.