Wspaniały efekt ozdobnych cegieł

Cegła na ścianie jest popularna od wielu lat. Ostatnimi czasy stare cegły dekoracyjne stały się prawdziwym hitem. Bardzo często wykorzystywane są w wielu aranżacjach, które zostały zainspirowane stylem industrialnym bądź minimalistycznym. Jak używać cegły w pomieszczeniach, aby nadawała im wyjątkowego charakteru? Jak nie przesadzić z cegłą, aby wnętrze nie wydawało się zbyt ponure?

Gdzie najlepiej wyglądają dekoracyjne cegły?

cegły stare ozdobneBez wątpienia cegły na ścianę nadają pomieszczeniom niepowtarzalnego, magicznego charakteru. Coraz częściej cegłę możemy zaobserwować w restauracjach, ponieważ stała się modnym wykończeniem lokali gastronomicznych. Cegły na ścianie nie dominują już jedynie wokół kominków. W zależności od tego, jakich cegieł używamy, możemy uzyskać zróżnicowane efekty. Cegły wspaniale pasują do popularnego stylu retro. Zapewne zauważyliśmy, że niejednokrotnie cegły stare ozdobne stosowane są tylko na jedną ze ścian, dlatego, że jedną z jego głównych funkcji jest funkcja dekoracyjna. Ozdoby tego typu mają przełamywać monotonię pozostałych ścian. Stanowią  dekorację, która jedynie podkreśla charakter całego wnętrza. Ale  stare cegły dekoracyjne stosowane są nie tylko na ścianę. Równie często możemy je spotkać w formie obudowy kominka, lustra czy wanny. Ze względu na szeroką kolorystykę płytki cegłopodobne dopasujemy właściwie do każdego wnętrza. Czerwone cegły sprawdzą się w standardowym wykończeniu kominka. Białe zaś często spotykane są w nowoczesnych wnętrzach. Z kolei beże  brązy są z kolei bardzo bezpiecznym rozwiązaniem, nadającym się do większości wnętrz. Należy jednak wziąć pod uwagę, że  stare cegły same w sobie są już bardzo wyrazistym i zwracającym na siebie uwagę dodatkiem, dlatego też należy patrzeć, aby nie przesadzić z ilością dodatkowych wzorów czy innych wyrazistych kolorów, które mogą  z nimi nie współgrać. Cegła na ścianie sprawdzi się zarówno w  klasycznym stylu, jak i tym bardziej nowoczesnym. Czerwona cegła sprawi, że wnętrze nabierze modnego  modnego, loftowego charakteru, sprawdzi się również w salonie rustykalnym czy też stylizowanym na vintage. .

 Cegła w znacznym stopniu przemienia pomieszczenia. Ze zwykłych wnętrz we wnętrza, które przybierają różne style. W małych wnętrzach najczęściej stosowana jest tylko na małym fragmencie ściany, większa jej ilość mogłaby nadać pomieszczeniu zbyt chłodnego nastroju. Będąc posiadaczami sporego salonu w bloku lub domu jednorodzinnym,  cegła dekoracyjna na jednej zee ścian będzie idealnym rozwiązaniem.