Właściwości babki afrykańskiej

Babka afrykańska pochodzi z rejonu Morza Śródziemnego, rośnie w północnej Afryce i zachodniej Azji, rozprzestrzeniona szerzej w uprawie. Ze względu na obszar występowania nazywana jest również babką śródziemnomorską. Tak więc jak widać, nazw ma naprawdę wiele. Babka płesznik jest rośliną o prostej, rozgałęzionej łodydze, która wznosi się na wysokość do 50 centymetrów.  Nasiona babki natomiast mają kolor brunatny i przypominają z wyglądu siemię lniane. 

Pro-zdrowotna babka afrykańska

babka afrykańska BIOZastosowanie babki płesznik jest ogromne. Babka płesznik pomaga zwalczać wzdęcia i zaparcia, reguluje perystaltykę jelit. Ogranicza wchłanianie tłuszczów oraz dodatkowo zwiększa uczucie sytości i przyspieszać przemianę materii. Korzystnie wpływa także na układ krwionośny i regulowanie poziomu złego cholesterolu we krwi. Warto wiedzieć, że babka afrykańska BIO potrafi uzdrawiać nasz organizm nie tylko od wewnątrz. Napar z jej nasion ma działanie nawilżające i odżywcze. Dlatego warto stosować to zioło nawet na twarz czy suchą skórę. Aby wykorzystać dobroczynne działanie babki płesznik, wystarczy parę łyżeczek jej nasion zalać letnią wodą, zamieszać i odstawić na 10-15 minut. Powstały kleik wypić, dodać do posiłku albo nałożyć na skórę, jeżeli jest taka potrzeba.  Babka afrykańska  może pomóc Ci przezwyciężyć wiele dolegliwości, oprócz zaparć, pomaga ona również na biegunki. Ponadto napar z babki płesznik jest nieszkodliwy dla kobiet w ciąży.  Jej nasiona mają pozytywny wpływ na pracę przewodu pokarmowego, a także pracę wątroby. Dzięki warstwom śluzu możliwa jest absorpcja i usunięcie substancji trujących, niestrawionych resztek pokarmowych z jelita oraz alergenów. Bardzo ciekawe jest również to, że babkę płesznik można stosować, aby zahamować głód.  Nasiona babki pęcznieją w przewodzie pokarmowym, dając uczucie sytości. Pomaga to w spożywaniu mniejszych ilości pożywienia i powstrzymuje niekontrolowane napady głodu oraz apetytu, więc, śmiało można zastosować babkę, również w zaburzeniach odżywiania.  Możliwości jest naprawdę wiele.  Jedząc same nasiona, należy je popijać sporą ilością wody. 

Babka płesznik często stosowana jest pomocniczo w chorobach wrzodowych i zespole jelita drażliwego. Głównie wykazuje działanie osłonowe i lecznicze właśnie w tych dziedzinach.  Kupując babkę afrykańską, warto kierować się tylko i wyłącznie zaufanym producentem. Po zakupie warto pamiętać, aby temperatura przechowywania nie przekraczała 25 stopni Celsjusza. Z kolei  wilgotność 80%. Dzięki takiemu przechowywaniu Babka płesznik dostarcza wielu cennych składników.