Warto zadbać o swój wizerunek

Jednym z błędów, który bardzo często popełniają współcześni przedsiębiorcy, jest niedocenienie roli wizerunku. Jesteśmy przekonani, że wysoka jakoś usług bądź produktów jest najważniejsza. Dodatkowo, jeśli będziemy mieli przystępne ceny, jesteśmy skazani na sukces. Okazuje się, że jednak nie do końca tak jest. Dynamiczny rozwój świata Internetu sprawił, że konsument ma dostęp do ogromnej ilości usług. Jeżeli będzie zmuszony, prawdopodobnie skorzysta z usług firmy, która będzie niemal zupełnie anonimowa. Jeśli jednak będzie miał do wyboru współpracę z osobami, o których dowie się więcej, najprawdopodobniej zdecyduje się na to drugie rozwiązanie. Nawet gdy będzie musiał zapłacić trochę więcej.

Dlaczego wizerunek jest dla nas tak ważny?

profesjonalna fotografia biznesowa swojego wizerunku w sieci sprawia, że przestajemy być anonimowi. Osoby zainteresowane naszą ofertą wiedzą z kim mają do czynienia. Kiedy piszemy o sobie coś więcej, potencjalny klient ma szansę nas poznać. Ludzie nie tylko bardzo szybko oceniają innych. Są również przywiązani do swoich ocen. Choć wydaje się to absurdalne, jednak wiele osób na podstawie krótkiej obserwacji, dochodzi do wniosku, iż dana osoba jest godna zaufania i zna się na swojej pracy. Trzeba wiedzieć, że tworzenie spójnego i prawdziwego wizerunku w Internecie jest znacznie łatwiejsze niż w realnym świecie. Wystarczy nam kilka zdjęć, żeby zrobić dobre wrażenie na dużej ilości osób. Tak więc profesjonalna fotografia biznesowa to inwestycja, która szybko się zwróci. W pewnym momencie zdjęcia trzeba będzie odświeżyć, ale zanim się to stanie, będą one pracować na siebie przez wiele lat. Należy zaznaczyć, że fotograf biznesowy znacznie różni się od zwykłego fotografa. Pomiędzy fotografem biznesowym, a przeciętnym fotografem, który zajmuje się głównie robieniem zdjęć do legitymacji czy dowodu osobistego jest prawdziwa przepaść. Fotografia biznesowa musi zawierać znacznie więcej niż tylko przedstawienie fizyczności danej osoby. Fotograf biznesowy wie, jak stworzyć wizerunek, który będzie w określony sposób oddziaływał na otoczenie. Jest on w stanie sprawić, że potencjalni klienci na podstawie zdjęcia będą odbierali nas jako osobę pewną siebie, kompetentną, będącą specjalistą w swojej branży, godną zaufania. Zdjęcia biznesowe muszą uwzględniać wiele szczegółów. Ważne są postawa, mimika twarzy, charyzma, ubiór (w tym nawet drobne akcesoria). Muszą też odpowiadać wymaganiom danej branży. Zupełnie inaczej będzie wyglądała fotografia biznesowa lekarza, prawnika, architekta, modela czy opiekuna do osób starszych. Fotografowie biznesowi posiadają wiedzę i doświadczenie, które pozwalają w dostosowaniu zdjęć do oczekiwań konkretnych osób.

Żyjemy w czasach klików. Klikasz, przesuwasz palcem po ekranie dotykowym smartfona lub tabletu. Podczas przeglądania Internetu albo trafisz na ciekawe zdjęcie i treści, albo omijasz te mniej ciekawe. Twój wzrok szuka czegoś, co go zatrzyma. Zdjęcia są wszędzie. Na bilbordach, w gazetach, artykułach, w Internecie, na etykietach produktów, które spożywasz. W ułamkach chwil przekazują treści. Dlatego też profesjonalna fotografia jest tak ważna w obecnych czasach.