Walory odżywcze mąki orkiszowej Melvit

Domowe wypieki, naleśniki, placuszki czy bułeczki to coś, co lubimy wielu z nas. Najlepiej smakują właśnie te wykonane własnoręcznie. Do ich wykonania będą nam potrzebne pewne podstawowe produkty. Powinniśmy mieć je zawsze w kuchennych szafkach tak, aby w każdej chwili móc wyczarować pachnące i aromatyczne wypieki. Wśród takich produktów nie może zabraknąć oczywiście mąki. 

Wypieki z pełnoziarnistej mąki orkiszowej

pełnoziarnista mąka orkiszowa melvitPrzygotowując domowe wypieki niezbędna nam będzie odpowiedniej jakości mąka. Najczęściej wybieramy tę wysoko oczyszczoną pszenną o typie 450. Niestety w wyniku pozbawienia jej w mieleniu łupin i zewnętrznych częściej zboża, staje się ona niemalże bezwartościowa. Znajdziemy w niej śladowe ilości witamin i minerałów. Niewątpliwym jej atutem jest jednak fakt, iż wypieki dzięki niej stają się puszyste i pyszne. Warto jednak zwrócić uwagę na wartości odżywcze przygotowywanych przez nas potraw. Dobrym rozwiązaniem może okazać się wzbogacenie tradycyjnych wypieków z mąki pszennej o inną. Możemy wybierać spośród różnych typów mąk. Do jednej z popularniejszych zaliczyć możemy tę orkiszową. Najlepiej jeśli wybierzemy tę pełnoziarnistą. Jest to rodzaj mąki znany już tysiące lat temu. Obecnie zauważyć możemy powrót jej popularności. Wynika to przede wszystkim ze zwiększonego zainteresowania zdrowym odżywianiem i poszukiwaniem nowych smaków i rozwiązań. Orkisz zawiera wiele cennych witamin i minerałów, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jest on źródłem białka oraz błonnika pokarmowego, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu trawiennego. Zawiera on witaminy z grupy B oraz żelazo i magnez. Warto wybierać tę od znanego i sprawdzonego producenta. Popularność zyskują mąki marki Melvit. Najlepsza pełnoziarnista mąka orkiszowa melvit sprawdzi się w niemalże każdym daniu. Wykonując wypieki z tej mąki z pewnością zauważymy, że wyrabiane ciasto będzie nieco mniej elastyczne. Wynika to z faktu, iż mąka ta zawiera mniej glutenu niż ta dobrze nam znana pszenna. Nie przeszkadza to jednak w wypiekaniu chleba czy domowych ciast. Sprawdzi się też ona do zagęszczania sosów oraz ulubionych zup. 

Pyszne, pachnące i aromatyczne domowe ciasta, pieczywo, naleśniki czy placuszki to coś, co uwielbia wielu z nas. Przygotowywane ciasto warto wzbogacić o dobrą dla naszego zdrowia mąkę orkiszową. Znajdziemy ją już w każdym sklepie. Zawiera ona wiele cennych witamin i mikroelementów. Nada ona ciekawego smaku każdej przygotowywanej przez nas potrawie i wypieku. Warto więc mieć ją zawsze pod ręką.