Ubrania dla kobiet w ciąży

Dla każdej kobiety okres ciąży jest wyjątkowym czasem, kiedy w organizmie przyszłej mamy zachodzi wiele zmian. Procesy, które zachodzą wewnątrz ciała, są widoczne dopiero od około trzeciego – czwartego miesiąca, w zależności czy jest to pierwsza, czy kolejna ciąża. Kiedy brzuszek zaczyna być znacząco widoczny, to przyszła mama musi zmienić swoją garderobę na bardziej luźną, a najlepiej na ciążową. 

W czym chodzić podczas ciąży? 

modne ubrania ciążoweKażda ciąża jest kwestią indywidualną i zależy od wielu czynników. Jedne panie w czasie dziewięciu miesięcy przybierają na masie zaledwie dziesięć – dwanaście kilogramów, a inne natomiast mają dodatkowy balast w postaci dwudziestu lub nawet trzydziestu kilogramów. Jedno jest pewne, większość kobiet w czasie ciąży musi kupować nowe ubrania, ponieważ dotychczasowe są zbyt ciasne. Zwiększa się brzuch, biodra, biust, a czasem nawet obwód ramion. Nowe wymiary wymagają nowej odzieży. Jednak nie warto przesadzać z odzieżą ciążową, ponieważ będzie nam służyć jedynie do czasu rozwiązania, gdyż później będzie ona zwyczajnie za duża. Modne ubrania ciążowe z pewnością znajdziemy na działach dla mam, lub czasem także w sklepach dla puszystych. W tym wyjątkowym czasie, kobieta nie musi chodzić w naciągniętym dresie, gdyż w sklepach znajdziemy mnóstwo modeli sukienek, spódnic, spodni, czy bluz dla kobiet w ciąży. Panie najczęściej wybierają sukienki, bo są wygodne i najbardziej praktyczne. Dostępne są dwa kroje, jeden dopasowany do całego ciała i wykonany z elastycznych materiałów, a drugi luźny, który często stanowią lekkie i zwiewne sukienki. Modele odcięte pod biustem i swobodnie puszczone, doskonale podkreślają ciążowe krągłości. Krótkie i długie spodnie dla kobiet w ciąży mogą posiadać wysoki stan, wykonany z doszytego materiału elastycznego, lub wręcz przeciwnie, kończące się pod brzuszkiem. Modnym, ale też wygodnym strojem dla większości przyszłych mam są dopasowane leginsy z podwyższonym stanem i luźna tunika, która zasłania brzuszek i pośladki. 

W czasie ciąży najczęściej wystarczają dwie – trzy sukienki, dwie pary spodni, kilka bluzek i specjalna spódnica. Tego typu ubrania są niezbędne średnio przez cztery lub pięć miesięcy, ponieważ to na drugą połowę ciąży przypada okres najszybszego przybierania na wadze. Jeżeli ubrania ciążowe będą luźne, to z pewnością będą w stanie ukryć systematycznie powiększający się brzuszek i nie trzeba będzie ich dokupować w ósmym, czy dziewiątym miesiącu ciąży. Poza ubraniami na czas ciąży, warto też zakupić specjalną bieliznę ciążową.