Tworzymy klimat za pomocą podłogi

 

W końcu mam okazję spełnić się jako projektant wnętrz. Od dziecka interesowały mnie aranżacje pomieszczeń i wyobrażałam sobie siebie jako osobę, która projektuje wnętrza innym ludziom. Ostatecznie poszłam w życiu w nieco innym kierunku i aranżacjami zajmuje się hobbystycznie, ale na przestrzeni czasu zdążyłam zdobyć sporo wiedzy na ten temat. Wiedzę tę wykorzystałam w trakcie remontu domu moich rodziców, a także pomagałam urządzić mieszkanie mojej przyjaciółce. Teraz urządzam swój pierwszy w życiu dom. I jestem niezwykle podekscytowana.

Podłoga w przestronnym domu

wytrzymałe podłogi drewnianeKiedy byłam dzieckiem, zamiast czytać gazetki dedykowane małym dzieciom, zawsze prosiłam mamę o kupienie mi czasopism z aranżacjami wnętrz. Kiedy byłam starsza i pojawił się Internet, przeglądałam różne strony poświęcone tej tematyce. Na studiach ukończyłam też w wolnym czasie kurs, gdzie nauczyłam się podstaw architektury wnętrz. Zawsze marzyłam o tym, żeby wykorzystać tą wiedzę i umiejętności do urządzenia własnego domu. I w końcu doczekałam się tej możliwości. Właśnie jestem na etapie dobierania podstawowych materiałów do mojego nowego domu. Wśród nich są farby i podłoga. Zarówno w salonie, jak i w sypialni, zdecydowałam się na wytrzymałe podłogi drewniane, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Cena miała dla mnie drugorzędne znaczenie. Liczyło się to, żeby deski były wykonane z dobrego i odpornego na zniszczenia drewna oraz żeby całą podłoga została zabezpieczona. Na drewnianą podłogę nakłada się bowiem specjalny lakier, których chroni zarówno przed uszkodzeniami mechanicznymi, jak i przed działaniem wilgoci. Deski drewniane wprowadzają do wnętrz ciepły, swojski klimat. W zależności od wybranej przez nas kolorystyki, możemy stworzyć przytulne wnętrze, eleganckie lub bardziej surowe. Co prawda rosnącą popularnością cieszą się jasne podłogi, jednak ja postawiłam na ciemne. Mogłam sobie na to pozwolić, bo mój dom jest bardzo przestronny i nie musiałam go dodatkowo optycznie powiększać za pomocą jasnej kolorystyki. Ciemne podłogi w dużych wnętrzach dodają im dodatkowego uroku.

Wybierając podłogę do mojego nowego domu, zdecydowałam się na ponadczasową klasykę, jaką są drewniane podłogi. Pokryte specjalnym lakierem dorównują wytrzymałością zwykłym panelom. Tworzą też we wnętrzach niezapomniany klimat i wprowadzają mnóstwo naturalnego ciepła. Do wyboru miałam całe mnóstwo różnych desek, zarówno jak chodzi o wzór, jak i kolor. Postawiłam na ciemne, lekko postarzane deski, które bardzo dobrze sprawdzą się moim przestrzennym domu.