Tani ręcznik lniany

Uwielbiam naturę i wszystko co z nią związane. Wkurza mnie na to wszechobecny plastik, który jest jednorazowy, po wykorzystaniu go przez krótką chwilę, powiększamy za jego pomocą otaczające nas góry śmieci. Z tego względu staram się zwracać w stronę natury i otaczać siebie oraz moja rodzinę jak najbardziej naturalnymi rzeczami. Używamy tylko naturalnych kosmetyków, jadamy jedynie nieprzetworzoną, wyłącznie naturalną, samodzielnie przygotowaną żywność. Do przechowywania żywności używamy pojemników szklanych lub ceramicznych zamiast plastikowych, które są niezdrowe.

Naturalny ręcznik z lnu

chłonny ręcznik lnianyDlatego nosimy także ubrania wyłącznie z naturalnych tkanin, takich jak wełna, bawełna, len. Takie ubrania są dobre dla naszej skóry, dla całego naszego ciała, ponieważ nie przenikają z nich do naszych organizmów żadne sztuczne barwniki. Podobnie z pościelą i ręcznikami, również używamy jedynie takich, które są wykonane z naturalnych tkanin, barwionych jedynie naturalnymi barwnikami. Mieliśmy wyjątek, jeśli chodzi o ręczniki na basen. Aby nie dźwigać zbyt dużych ciężarów, kupiliśmy sobie szybkoschnące ręczniki z mikrofibry, ponieważ były one dla nas po prostu wygodne. Jednak ostatnio odkryłam coś, co pozwoli nam wyeliminować z naszego życia również mikrofibrę (ręczniki te po prostu komuś oddamy, na pewno znajdzie się jakaś chętna osoba). Odkryłam na forum internetowym informację, że doskonałą sprawą są ręczniki z lnu. Postanowiłam kupić dla każdego członka naszej rodziny chłonny ręcznik lniany. Zgodnie z informacjami podanymi przez producenta taki ręcznik jest rzeczywiście bardzo chłonny, bardzo szybko schnie, podobnie jak ten z mikrofibry, a przy tym nie spiera się i jest bardzo trwały. Te ręczniki cechują właściwości hypoalergiczne i są one niezwykle przyjazne dla delikatnej skóry. Dzięki unikalnym antybakteryjnym właściwościom lnu w ręcznikach lnianych nie gromadzą się bakterie, w przeciwieństwie do innych ręczników. A przy tym wszystkim zajmują bardzo mało miejsca, są doskonałe na basen lub wycieczkę.

Zakup lnianych ręczników dla całej rodziny to doskonały pomysł. Takie ręczniki są niewielkie i lekkie, zajmują mało miejsca, a przy tym cechują je właściwości hypoalergiczne, antybakteryjne oraz wyjątkowa chłonność. Do tego bardzo szybko schną, są przewiewne, co jest ważne podczas podróży. Dostępne są w różnych kolorach i rozmiarach, a ich ceny są bardzo korzystne. Warto jest sprawić rodzinie taki prezent, który pomoże zadbać o ich skórę. Nie mogę doczekać się przesyłki.