Tabletki do oczyszczania wody

Zapewnienie dobrej jakości wody dla mechanizmów wanien oraz kabin prysznicowych z zastosowanym specjalnym systemem hydromasażu, jest niezwykle istotne w celu przedłużenia okresu funkcjonalności naszych urządzeń zastosowanych w łazience. Wszelkie kamienie wodne zapychają układy hydromasażu, oraz powodują spadek funkcjonalności, jak również działania, co powoduje trwałe uszkodzenie wanny lub kabiny prysznicowej. W celu oczyszczania tych układów stosowane są specjalne tabletki oczyszczające.

Tabletki z solą uzdatniające wodę

sól tabletkowana do uzdatniania wodyTabletki z zawartością soli oraz chloru, stosowane są głównie w układach wanien oraz kabin prysznicowych, które posiadają specjalny system hydromasażu. Taki system wymaga odpowiedniego układu instalacji hydraulicznej, która zastosowana jest w wannie, oraz w kabinie prysznicowej. Niestety, tak dogodne oraz prestiżowe systemy jak wanna lub kabina z hydromasażem, której instalacji dokonaliśmy w naszej łazience, wymaga także odpowiedniej eksploatacji. Sól tabletkowana do uzdatniania wody znajduje w tym przypadku swoje zastosowanie, które jest niezbędne w celu zachowania wieloletniej pracy wanien oraz kabin prysznicowych w prywatnych łazienkach. Wszelkie kamienie w układzie hydraulicznym takiego systemu jak wanny oraz kabiny z hydromasażem, doprowadzają układ ten do stanu awaryjnego, dlatego też zastosowanie specjalnych tabletek w celu oczyszczenia całego układu, jest niezwykle istotne. Właściciele systemów z hydromasażem powinni zadbać o wysokiej klasy sprzęt, oraz dokonać umieszczenia tabletki w specjalnym pojemniku w wannie. Następnym etapem oczyszczania układu hydraulicznego wanny lub kabiny z hydromasażem, jest puszczenie wody, oraz uruchomienie hydromasażu. Wówczas ze wszelkich układów zainstalowanych w naszej wannie lub kabinie, wypływać będzie woda z zawartością chloru, lub też wapna chlorowanego. W takiej wodzie znajdują się także cząsteczki kamienia, które zostają wyprowadzone z układu hydraulicznego, oraz nie zalegają one w układzie.

Zapełnienie układu hydromasażu kamieniem wodnym spowoduje awarię tego systemu oraz doprowadzi do trwałego uszkodzenia wanny lub kabiny. Wówczas konieczna będzie wymiana tego systemu. Należy pamiętać, aby nie brać kąpieli podczas procesu oczyszczania układu hydraulicznego. Należy także pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie spożywać takiego rodzaju wody, gdyż zawiera ona składniki szkodliwe dla ludzkiego organizmu. Po dokonaniu czyszczenia z kamienia całego układu, należy opłukać wannę z wszelkich szkodliwych substancji.