Systematyczne oczyszczanie podstawą pielęgnacji

Aby cera wyglądała świeżo i promiennie należy pić odpowiednie ilości wody i zdrowo się odżywiać. Pielęgnacja, która jest używana powinna być precyzyjnie dobrana do rodzaju cery i ewentualnych problemów, z którymi cera się boryka. Dzięki poradom kosmetologa zabiegi będą precyzyjnie dobrane do potrzeb klientki i dzięki temu niezwykle skuteczne.

Skuteczne metody oczyszczania cery

oczyszczanie twarzy - bydgoszczKażdy rodzaj cery wymaga regularnego oczyszczania. Sposób oczyszczania zależny jest jednak od rodzaju cery. Innych metod wymaga delikatna, wrażliwa skóra, naczyniowa czy tłusta, trądzikowa. Domowe oczyszczanie czasami okazuje się niewystarczające i warto udać się zatem do salonu kosmetycznego na profesjonalne zabiegi oczyszczające. Jeśli chodzi o oczyszczanie twarzy – Bydgoszcz to miasto, w którym dzięki wykwalifikowanym kosmetologom można świetnie oczyścić cerę, która będzie gotowa na kolejne zabiegi pielęgnacyjne. Najbardziej popularnymi metodami oczyszczania twarzy jest oczyszczanie manualne, peeling kawitacyjny czy mikrodermabrazja. Przed oczyszczaniem manualnym skóra klientki zostaje odpowiednio przygotowana – pory zostają otwarte, a cera rozpulchniona, aby z łatwością dokonać oczyszczania. Po zabiegu cera zostaje uspokojona. Peeling kawitacyjny odbywa się za pomocą specjalnego urządzenia. Cera zostaje oczyszczana dzięki działaniu fal ultradźwiękowych i cząsteczek wody. Zabieg jest polecany dla osób z cerą wrażliwą, skłonną do podrażnień czy cer naczyniowych. Zabieg mikrodermabrazji polega na oczyszczaniu twarzy specjalną diamentową głowicą, która jednocześnie zasysa martwy naskórek. Dzięki oczyszczaniu skóra jest pozbawiona martwego naskórka, zostaje jej przywrócony blask i jędrność. Bardzo ciekawym zabiegiem oczyszczania cery jest oczyszczanie wodorowe, które polega na wprowadzeniu w skórę, pod wpływem ciśnienia mikrocząstek wodoru. Dzięki strumieniowy wody pod ciśnieniem, cząsteczki wodoru świetnie radzą sobie z wolnymi rodnikami, które są przyczyną starzenia się skóry. Zabieg ten polecany jest do każdego rodzaju cery. Cera sucha i odwodniona szczególnie doceni dobroczynne działanie zabiegu.

Po zabiegu oczyszczania warto wykonać zabieg nawilżający czy odżywczy, ponieważ oczyszczona skóra świetnie wchłonie dobroczynne składniki z preparatów. Warto udać się do salonu kosmetycznego na oczyszczanie, ponieważ jest ono znacznie bardziej efektywniejsze i skuteczniejsze, niż samodzielne oczyszczanie skóry. Poza tym pod czujnym okiem kosmetologa zabiegi są bezpieczne i dopasowane do typu cery klientki.