Sprowadzenie pracowników z Ukrainy

Rynek pracy w naszym kraju coraz bardziej sprzyja pracownikowi, w związku z czym przedsiębiorcy, którzy nie mogą pozwolić sobie na zarobki odpowiednio wysokie, by zainteresować potencjalnych pracowników, poszukują alternatywnych rozwiązań. Jednym z nich jest możliwość sprowadzenia pracowników z zagranicy, najczęściej z Ukrainy, gdzie bez większego problemu przedsiębiorcy mogą znaleźć potencjalnych pracowników zainteresowanych ich ofertą zatrudnienia.

Dobre agencje pracy tymczasowej

agencja pracy tymczasowej pracownicy z ukrainyZe względu na potrzeby, jakie zgłaszane są przez pracodawców w zakresie chęci zatrudnienia Ukraińców, na polskim rynku znajdziemy coraz więcej różnego typu agencji pracy tymczasowej, które mają stanowić wsparcie dla przedsiębiorców. Sprowadzenie i zatrudnienie Ukraińców w polskiej firmie wiąże się z określonymi formalnościami, które muszą zostać dokonane przed pojawieniem się pracownika w miejscu pracy, a także z wieloma różnymi kwestiami, nad którymi trzeba trzymać pieczę, by pracownik mógł w sposób efektywny spędzić czas w Polsce, zgodnie z obowiązującym prawem. Kiedy interesuje nas nawiązane kontaktu z odpowiednią instytucją zajmującą się pozyskaniem pracowników, możemy wpisać do wyszukiwarki internetowej frazę taką jak, np. „agencja pracy tymczasowej pracownicy z Ukrainy„, dookreślając lokalizację, która jest dla nas interesująca ze względu na umiejscowienie siedziby naszej firmy. Bez większego problemu znajdziemy wiele różnych agencji pracy tymczasowej. Najczęściej firmy tego typu specjalizują się w pozyskiwaniu pracowników do konkretnych branż. Jeśli potrzebujemy więc pracowników do branży budowlanej, najczęściej będziemy poszukiwać zupełnie innej firmy, niż w przypadku chęci zatrudnienia pracowników do branży spożywczej. Nie ma w tym niczego zaskakującego, ponieważ pracownikom obu tych branż stawiane są nieco inne wymagania, na inne kwestie muszą też zwracać uwagę osoby poszukujące ewentualnych kandydatów do zatrudnienia w konkretnej firmie, która podpisuje umowę z daną agencją pracy.

Praca tymczasowa jest formą zatrudnienia, która doskonale sprawdza się w przypadku obcokrajowców, otrzymujących wizę, a co za tym idzie, ograniczony czas pobytu w naszym kraju. Oczywiście, aby zatrudnienie mogło dojść do skutku i było w pełni legalne, musi być zrealizowane zgodnie z wymogami stawianymi przez polskie prawo. Regulacje, jakie obowiązują w tym zakresie są dobrze określone, ale ich zrealizowanie przez firmę, która wcześniej nie zatrudniała obcokrajowców, może stanowić pewnego rodzaju wyzwanie. Z tego względu decydujemy się na współpracę z agencją.