Spływy rzekami w kajaku

Rzeki oraz jeziora są bardzo ciekawymi miejscami, nad którymi możemy spędzić wolny czas. Bardzo często poza kąpielą w odpowiednich i wyznaczonych miejscach możemy skorzystać z innych atrakcji. Przykładem może być choćby łowienie ryb, czy możliwość skorzystania z uprawiania sportów wodnych. Wśród nich można wymienić choćby rowery wodne, kajakarstwo, możliwość pływania łódką, czy pontonem. Oczywiście wszystko to odbywa się pod okiem profesjonalnych instruktorów. Dzięki temu mamy poczucie bezpieczeństwa przez cały czas spływu.

Zorganizowanie spływu rzeką

spływ słupiąOrganizacja przedsięwzięcia takiego jak profesjonalny spływ jest bardzo ważna, gdyż to organizator powinien nam zapewnić odpowiedni sprzęt oraz wszelkiego rodzaju akcesoria, które mają nam zapewnić bezpieczeństwo. Wśród nich można wymienić kaski, czy kapoki. Oprócz tego powinien nas przeszkolić ze sposobu poruszania się daną łodzią. Inaczej bowiem wygląda spływ po rzece w kajaku, a zupełnie inaczej będziemy wiosłować podczas spływu pontonowego. Biorąc jeszcze pod uwagę fakt, że spływ kajakiem jest zazwyczaj spływem dwuosobowym, tak w przypadku spływu pontonem możemy go wykonać w gronie nawet ośmiu osób. W związku z tym kwestie związane z odpowiednim wiosłowaniem są tutaj bardziej rozłożone. W całej Polsce mamy bardzo dużo możliwości skorzystania z profesjonalnych spływów po rzece. Niektóre z nich są spokojne, z kolei inne są nieco bardziej rwące. W związku z tym są one raczej przeznaczone dla osób z większym doświadczeniem. Jeśli chodzi o kajakowy spływ słupią możemy skorzystać z możliwości wynajęcia kajaków dla dwóch osób, ale także jednoosobowych. Biorąc pod uwagę fakt, że Słupia należy do rzeki mało rwącej jest to trasa przeznaczana dla osób początkujących. Nie oznacza jednak, że osoby, które nabyły już nieco doświadczenia nie będą miały frajdy podczas wykonywania spływu w tym miejscu. Na Słupi możemy wziąć udział w spływie po kilku różnych trasach. Każda z nich różni się długością. Najdłuższa obejmuje odcinek około czterdziestu kilometrów. W związku z tym jest ona przeznaczona dla osób, które mają już za sobą spływy innymi rzekami.

Organizacja spływów po rzekach odbywa się co do zasady od wiosny do wczesnej jesieni. W tym okresie warunki pogodowe są zazwyczaj najlepsze. Co warto wiedzieć warunki pogodowe nie zawsze są przeszkodą, aby brać udział w takim spływie. Drobny deszcz nie jest przeciwwskazaniem do organizacji tego rodzaju atrakcji. Jedynym niesprzyjającym warunkiem atmosferycznym może być intensywny deszcz lub burza.