Specjalne odciągi ładunkowe

W dzisiejszych czasach, gdzie transport kolejowy oraz drogowy zyskuje coraz większy poziom uznania, konieczne jest odpowiednie zaopatrzenie każdego pojazdu ciężarowego, jak również pociągu towarowego, w liczne systemy zabezpieczeń towarów, dzięki którym transport różnego rodzaju artykułów oraz towarów o nadmiernej masie oraz gabarytach, może odbywać się w pełni bezpiecznie, a także z zachowaniem należytych standardów. Dlatego też każdy zestaw wyposażony jest w łańcuchy odciągowe.

Odciągi do zabezpieczania ładunku

odciągi łańcuchowe do mocowania ładunkuDzięki tego rodzaju systemom, proces transportu przebiega w pełni pomyślnie, jak również odbywa się całkowicie bezpiecznie oraz zachowaniem należytych norm, a także aspektów bezpieczeństwa i higieny pracy. Transportowany przez pojazdy ciężarowe lub pociągi towar ponadgabarytowy, musi zostać odpowiednio zabezpieczony, niemniej jednak tradycyjne metody zabezpieczenia w tym przypadku okazują się zbyt słabe. Wówczas konieczne jest zastosowanie specjalnych odciągów łańcuchowych, dzięki którym wszelkie sytuacje niesprzyjające, mogące spowodować wypadnięcie towaru z części załadunkowej, zostają zredukowane, a transport w dalszym ciągu przebiega w pełni pomyślnie. Odciągi łańcuchowe do mocowania ładunku, sprawdzają się głównie w transporcie drogowym oraz szynowym, dlatego też wśród tych zestawów, wszelkie systemy zabezpieczeń, są bardzo wysoko cenione oraz powszechnie uznawane. Ze względu na bardzo wysoki poziom zapotrzebowania na tego rodzaju metody zabezpieczeń towarów, producenci wykonują łańcuchy z użyciem tylko i wyłącznie najlepszej jakości materiałów, takich jak stal oraz żelazo. Pozwala to na przymocowanie dowolnego towaru do części załadunkowej, takiej jak naczepa pojazdu ciężarowego, jak również wagon pociągu towarowego, po czym pojazd może wyruszyć w trasę, oraz przetransportować dowolny towar wielkogabarytowy. Towary mocowane tym sposobem, są to głównie maszyny rolnicze, rury betonowe, jak również wszelkiego rodzaju ciągniki, które wymagają transportu w określone miejsce.

Niemniej jednak aby transport mógł odbyć się w pełni bezpiecznie oraz z zachowaniem odpowiednich norm, konieczne jest bezwzględne przymocowanie towaru do części załadunkowej, dzięki czemu towar będzie stabilny oraz nie zostanie on narażony na upadek z naczepy lub wagonu. Ponadto w razie wypadku, towar zostaje odpowiednio zabezpieczony, oraz nie zostanie on zsunięty z części załadunkowej, ze względu na zastosowane systemy odciągu łańcuchowego, który zapewnia stabilność towaru.