Spacerowy wózek dla dziecka

Kiedy dziecko pojawia się w domu, to wywraca dotychczasowe życie do góry nogami. Teraz każdy dzień musi być podporządkowany małemu człowiekowi, którego potrzeby są na pierwszym miejscu. Każda mam nie może się doczekać momentu, kiedy pierwszy raz wyjdzie ze swoim maleństwem na spacer i pokaże mu otaczający świat. Najpierw dziecko musi być przewożono w głębokim wózku, czyli w gondoli, a dopiero po kilku miesiącach można go przenieść do spacerówki.

Gdzie znaleźć tanie wózki spacerowe?

wózek dziecięcy spacerowy taniKażda mama jeszcze przed narodzinami dziecka, kompletuje dla niego niezbędną wyprawkę. Są to przede wszystkim produkty, które będą mu służyły przez pierwsze miesiące, a może nawet lata życia. Przede wszystkim musimy się zaopatrzyć w dobry wózek, ponieważ dla małego dziecka będzie to jedyne, bezpieczne miejsce do przewożenia go. Pierwszy model wózka musi być głęboki i umożliwiający dziecku leżenie na płaskiej powierzchni. Kiedy maluch zacznie samodzielnie siadać, czyli najczęściej w okresie około sześciu miesięcy, to gondolę można zamienić na spacerówkę z siedziskiem pod kątem dziewięćdziesięciu stopni. Wózek dziecięcy spacerowy tani kupimy po sezonie, kiedy obowiązują liczne wyprzedaże. Możemy wtedy kupić modele z poprzedniej kolekcji nawet o czterdzieści procent taniej. Alternatywą dla nowych wózków, są używane, które można kupić od innych rodziców, których dzieci już wyrosły i nie są im potrzebne. Tanie wózki także mogą być wysokiej jakości, ponieważ liczy się wyposażenie, a nie firma. Dobry wózek powinien mieć dobrze wyprofilowane siedzisko, które posiada pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Dodatkowo przed wypadnięciem z wózka, dziecko chroni barierka ochronna, która często ma możliwość całkowitego demontażu. Wózki spacerowa posiadają duże, rozkładane budki, pod którymi maluchy mogą się schować przed deszczem, wiatrem i słońcem. Na jej szczycie od strony osoby kierującej wózkiem, znajduje się praktyczna siateczka, przez którą mama widzicie co się dzieje z dzieckiem w tralce jazdy.

Wiele osób nie chce przepłacać i kupują wózki z wyprzedaży, lub po prostu szukają używanych modeli, które nie są bardzo zniszczone. Spacerówki są najczęściej dużo lżejsze niż głębokie gondole i w łatwy sposób może je złożyć oraz rozłożyć. Wiele modeli możemy przechowywać w pozycji stojącej, dzięki czemu nie zabierają dużo miejsca. W tanich wózkach, siedzisko można ustawiać przodem, lub tyłem do kierunku jazdy i posiadają folię przeciwdeszczową w zestawie. Dzięki temu maluch poznaje świat z dwóch perspektyw.