Soczewki imitujące wygląd kociego oka

Choć kolorowe soczewki nie są żadną nowością na polskim, ani zagranicznym rynku to jednak z roku na rok pojawia się coraz to więcej soczewek o naprawdę oryginalnym wyglądzie. Niektóre z nich posiadają po prostu niespotykane w naturze kolory, inne z kolei mają nadrukowane wzory, które mogą nasze oczy upodobnić do postaci z japońskich bajek, lub do oczu zwierząt!

Oczy jak u kota 

kocie oczy soczewkiCoraz więcej osób decyduje się zrezygnować z okularów na rzecz soczewek z powodu wygody. Okulary łatwo jest uszkodzić nie tylko na imprezach, czy na koncertach, ale również w domu i nie oszukujmy się – okulary też do najtańszych nie należą. Ponadto soczewki w przeciwieństwie do okularów nie ograniczają w żaden sposób naszego pola widzenia i wręcz za dnia jesteśmy w stanie zapomnieć o tym, że mamy wadę wzroku. Na rynku oprócz tradycyjnych soczewek, jak wiemy dostępne są również te zmieniające kolor oka, ale ich popularność znacznie przebiły szkła kontaktowe, które całkowicie zmieniają nasze oczy sprawiając, że mogą one przypominać oczy na przykład bohaterów z anime lub innych bajek, albo nawet zwierząt. Możemy za ich pomocą uzyskać na przykład kocie oczy soczewki tego typu są dostępne zarówno dla osób z wadą wzroku, jak i dla tych, które jej nie posiadają. Dlatego nawet jeżeli nie nosimy okularów i nie mamy problemu ze wzrokiem, a chcemy wyróżniać się z tłumu czy to na co dzień, czy to na imprezie mamy także możliwość zakupienia takich szkieł kontaktowych. Co więcej w przypadku soczewek bez dioptrii mają one także przeważnie dłuższą datę ważności z racji tego, że nie nosimy ich codziennie. Jeśli jednak mamy taki zamiar pamiętajmy, aby częściej wymieniać nasze soczewki. Ich koszt nie jest duży, a już na pewno są stokroć tańsze od okularów i potrafią niesamowicie odmienić nasz wygląd. Soczewki kocie oczy występują w wielu wariantach kolorystycznych. Znajdziemy je zarówno w zielonym kolorze, jak i czerwonym, białym, czy pomarańczowym i żółtym.

Istnieją także różne wariacje kolorystyczne łączące w sobie dane odcienie sprawiając, że nasze oczy jeszcze bardziej upodabniają się do kociego oka. Wszystkie łączy oczywiście fakt, że posiadają na środku czarną, zwężoną źrenice dającą niesamowity efekt. Soczewki te są bardzo popularne wśród osób, które zajmują się cosplayowaniem postaci z japońskich anime, ale też wśród osób ubierających się alternatywnie. Są to chyba najbardziej efektowne soczewki ze wszystkich dostępnych właśnie przez wzgląd na nietypowy wygląd źrenicy. Jest ona bowiem tak usytuowana, że doskonale kolorystycznie zlewa się z naszą źrenicą.