Śląski zwyczaj w firmach – pikniki

Jest wiele firm, które zajmują się organizacją różnego rodzaju imprez. Jednak w momencie, kiedy stajemy przed wyborem tej właściwej i odpowiedniej warto wziąć pod uwagę pewne kryteria. Przede wszystkim ważne jest, aby firma event’owa miała bogate doświadczenie w organizacji imprez. Nie chodzi o samo portfolio, które powinno być okazałe. 

Firmowe pikniki po śląsku

piknik firmowy na ŚląskuPrzy organizacji jakiejkolwiek imprezy przyda się doświadczenie nabyte przez praktykę. Ilość wspaniałych i dużych firm dla których świadczyło się usługi, nie zawsze jest wytyczną. Kiedy zlecałam piknik firmowy na Śląsku pewnej firmie, która miała się kompleksowo zająć wszystkim na miejscu, wybrałam firmę, która miała w ofercie tą usługę. Sądzę, że gdybym udała się do firmy X, która nigdy nie organizowała pikniku firmowego nie mieliby oni takiego doświadczenia jak ta do której trafiłam w pierwszej kolejności. Doświadczenie zdobyte podczas wielu rodzajów tego typu imprez jest dla mnie kluczowe. To, co mi zaproponowali, te wszystkie atrakcje dla pracowników podczas imprezy przekonały mnie do tego stopnia, że miałam pewność, iż wszyscy będą się dobrze bawić. I nie myliłam się. Mimo, że w mojej firmie nie ma klubu sportowego, wszyscy chętnie uczestniczyli w różnego rodzaju zawodach i stawali do rywalizacji. Całość działań przebiegała sprawnie i płynnie. Sama z doświadczenia wiem, że przygotowanie pikniku firmowego jest nie lada wyzwaniem. Jest to wyzwanie i zadanie dość żmudne i pracochłonne. Należy ułożyć plan całego dnia a gdy impreza ma trwać weekend to plan każdego dnia począwszy od śniadania a skończywszy na kolacji. Pracownicy jadąc na tego typu integracje oczekują różnych atrakcji, które należy je zapewnić. Jeśli chcemy sami organizować je na miejscu musimy mieć ułożony jakiś plan i harmonogram. Wdrożenie jego i koordynacja nad jego przebiegiem to także praca wymagająca poświęcenia czasu. Tym wszystkim może zająć się firma zewnętrzna, która poprzez organizację pikniku firmowego na Śląsku wykaże się doświadczeniem oraz zapewni rozrywkę i wszelkie atrakcje na bardzo wysokim poziomie. W związku z tym warto powierzyć sprawy w ręce specjalistów.

Sam piknik jest ciekawą formą spędzenia czasu na wolnym powietrzu. Poprzez organizację takiej imprezy w miejscu odległym od miasta, możemy utwierdzić pracowników w przekonaniu, że żyjemy w zgodzie z naturą i blisko z nią. Dzięki temu natomiast możemy polepszyć a zarazem ocieplić swój wizerunek jako dobrego pracodawcy. Warto o tym pamiętać przy wyborze tematyki.