Skuteczność działania fali uderzeniowej

Fala uderzeniowa jest zabiegiem, który zyskuje coraz większą popularność w leczeniu cellulitu. Zastosowanie tej metody w przypadku walki z niechcianą skórką pomarańczową umożliwia uzyskanie bardzo dobrych efektów. Warto dowiedzieć się jednak dokładniej, w jaki sposób działa fala uderzeniowa, jak oddziałuje na cellulit i jednocześnie kiedy zauważymy oczekiwane rezultaty stosowania tej metody.

Wykorzystujemy właściwości fali uderzeniowej

fala uderzeniowa cenaTerapia falą uderzeniową jest innowacyjnym oraz nieinwazyjnym zabiegiem. Jest on wykorzystywany przy pomocy specjalistycznego aparatu, znajdując zastosowanie w rehabilitacji, medycynie sportowej oraz kosmetologii. Jest to fala mechaniczna, która powstaje w wyniku nagłego wzrostu ciśnienia. Przy pomocy aplikatora, który jest przykładany w konkretne miejsca na ciele pacjenta, energia przenoszona jest z chorobowo zmienione miejsca. Część sprzętów wymaga korzystania z naboi, które co pewien czas trzeba wymieniać. Nowoczesne sprzęty działają jednak i na zasadzie mechanizmu elektromagnetycznego. Wśród najbardziej popularnych zastosowań terapii falą uderzeniową można zaliczyć zmniejszenie albo wyeliminowanie dolegliwości bólowych, regenerację tkanek, poprawę mikrokrążenia, zmniejszenie napięcia mięśniowego, a także poprawę jakości tkanki łącznej. Jeżeli interesuje nas profesjonalnie wykonana fala uderzeniowa cena będzie odpowiednia do jakości usługi. Pomaga ona także w walce z cellulitem. Jest to dysfunkcja tkanki łącznej oraz tłuszczowej, która powstaje w wyniku nieprawidłowego rozrodu, a także gromadzenia się tkanki tłuszczowej pod skórą. Takie powiększone komórki tłuszczowe powodują ucisk pobliskich naczyń krwionośnych i limfatycznych, przez co mikrokrążenie jest nieprawidłowe. W efekcie pogorszeniu ulega również odprowadzanie szkodliwych efektów przemiany materii. Fala uderzeniowa jest jednym ze skuteczniejszych sposobów walki z cellulitem. Powoduje ona szereg zmian w komórkach, których efektem jest poprawa wyglądu oraz stanu skóry. Fala uderzeniowa wprawia w drgania komórki tkanki łącznej, przez co poprawia napięcie oraz elastyczność skóry. Dodatkowo stymuluje mikrokrążenie w tkankach, dzięki czemu poprawia się metabolizm komórkowych oraz przepływ limfy i krwi.

Podsumowując, cellulit jest nie tylko problemem zdrowotnym, ale także estetycznym. To właśnie ten drugi czynnik jest powodem, iż coraz więcej kobiet decyduje się na korzystanie z nowoczesnych zabiegów mających za zadanie zmniejszenie widoczności cellulitu, poprawę wyglądu skóry oraz jej jędrności. Warto postawić na falę uderzeniową, która jest bardzo skuteczną metodą.