Ściana z roślin

 

Przez cale życie tworzymy i szukamy różnego rodzaju nowości. Widoczne jest to w każdej dziedzinie życia. Zarówno na polu zawodowym jak i prywatnym interesujemy się nowościami i pociągają nas różnego rodzaju zmiany które nakręcają do podejmowania nowych wyzwań. Bardzo dobrze jest to widoczne w motoryzacji, modzie oraz wyposażeniu i wykańczaniu wnętrz. Jeśli chodzi o wnętrza to na tym polu dzieje się bardzo dużo. Szybko zmieniają się trendy mody dotyczące rodzajów i wyglądu mebli. Ale elementy dekoracyjne również przeżywają swoje chwile wzlotu i upadku.

Czy warto postawić na roślinną ścianę?

zielone ściany z roślinJednym ze szczególnych elementów dekoracyjnych które budzą powszechny zachwyt i zadowolenie są zielone ściany z roślin. Wdarły się one przebojem na salony i jak wynika z obserwacji zostaną tam na dłużej. Ściany tworzone z żywej roślinności to hit ostatnich miesięcy królują nie tylko w urzędach, biurach czy firmach ale coraz więcej i częściej spotykamy je w prywatnych mieszkaniach. Sprawdzają się doskonale jako tło do posiadanych już obrazów czy portretów, ale również z nich samych mogą powstawać zniewalające widoki czy pejzaże. Wszystko zależy od fantazji wykonawcy i warunków w jakich owe dzieło będzie tworzone. W prywatnych mieszkaniach możemy nimi wypełnić ścianę w salonie, sypialni, przedpokoju czy nawet łazience. Mogą tworzyć harmonijne, zielone pole w różnych odcieniach i różnych wzorach lub kolorową abstrakcję z użyciem roślin kwitnących. Poza ścianami montowanymi na stałe możemy zaopatrzyć się w przesuwane ściany mobilne. Wówczas mogą one pełnić funkcje parawanu. Poza efektami wizualnymi ściany te nie pozostają bez znaczenia dla naszego zdrowia. Wszystko zależy od odpowiednio dobranych roślin dlatego budowę ich należy zawsze powierzyć fachowcom. Przede wszystkim doskonale oczyszczają i nawilżają powietrze. Nie powodują żadnych reakcji alergicznych dlatego bez problemu mogą się znajdować w obecności małych dzieci lub osób starszych. Chłoną zanieczyszczenia, szczególnie groźny dla ludzi a występujący w większości farb i lakierów formaldehyd. Pamiętajmy wiec, że taka ściana to nie tylko efekty wizualne ale również samo zdrowie.

Piękne i nowoczesne zielone ściany z roślin przebojem podbiły najbardziej zatwardziałe serca rodaków. Bo przecież każdy chciałby mieć kawałek ogrodu na własnej ścianie i trochę lata o każdej porze , nawet zimą. Tym bardziej, że nie potrzebujemy dużej przestrzeni ponieważ średnio na metrze kwadratowym jesteśmy w stanie umieścić od dwudziestu pięciu do trzydziestu roślin.