Samodzielne odprowadzanie ścieków

Jeżeli mamy w planach budowę własnego domu to poza projektem samego budynku mieszkalnego bardzo ważnym elementem jest również zadbanie o odpowiednie odprowadzenie ścieków, najlepiej w tym celu uwzględnić w projekcie odpowiedni obiekt, w którym będziemy zanieczyszczenia gromadzić, a następnie je odprowadzać. 

Rodzaje przydomowych oczyszczalni 

przydomowa oczyszczalnia ścieków w Poznaniu z drenażemW mediach cały czas pojawiają się tematy oraz spoty reklamowe promujące dbanie o nasze środowisko. Każdy z nas je widzi, jednak niewiele osób bierze sobie ten temat na poważnie. A jest to bardzo ważne, ponieważ każde, nawet najmniejsze działanie może mieć ogromne znaczenie dla środowiska. Podstawowym czynnikiem, w którym możemy mieć autentyczny wpływ na ekologię oraz dbanie o przyrodę jest właśnie odprowadzanie zanieczyszczeń z naszego gospodarstwa. Pierwszą decyzją, jaką musimy podjąć na etapie budowy przydomowej oczyszczalni jest to, jaka dokładnie oczyszczalnia ma to być – najczęściej spotykanymi jest oczyszczalnia biologiczna oraz przydomowa oczyszczalnia ścieków w Poznaniu z drenażem. Ta pierwsza opiera się na jak największym zastosowaniu ekologicznych rozwiązań podczas korzystania z niej. Oczyszczalnia przydomowa drenażowa wymaga wykopania, a następnie zamontowania w ziemi specjalnych drenaży, w których gromadzone są zanieczyszczenia i ścieki, które następnie muszą być z takiego obiektu wydobyte. Drenaże charakteryzują się dużą szczelnością oraz odpornością na przeciekanie oraz rozszczelnienie jednak mimo to niezbędna w przypadku ich zastosowania jest regularna kontrola ich stanu oraz jakości. Obowiązujące w naszym stanie prawnym przepisy dotyczące odprowadzania ścieków oraz wód gruntowych powodują, iż dbanie o stan danej oczyszczalni jest konieczny. Jej rozszczelnienie, a w konsekwencji zanieczyszczenie wód gruntowych niesie za sobą poważne konsekwencje nie tylko prawne, ale również finansowe – za takie zaniedbanie przewidziana jest wysoka kara finansowa. W związku z tym dbanie o jakość wykonania oraz jakość materiałów, jakie zostały użyte do wybudowania przydomowej oczyszczalni jest bardzo ważną kwestią.

Warto również zwrócić szczególną uwagę na to, jaką firmę budowlaną zatrudniamy do wybudowania przydomowej oczyszczalni. W internecie możemy przeczytać opinię na temat wybranych przez nas fachowców, należy się z nimi zapoznać. Dodatkowo należy sprawdzić, jakie materiały będą użytkowane przez ekipę do budowy przydomowej oczyszczalni, czy są one dobrej jakości. Przy podpisywaniu umowy sprawdźmy również, czy wybrana przez nas firma daje gwarancję na swoje usługi.