Różnorodne wersje kasetonów reklamowych

Wybór kasetonu reklamowego zależy przede wszystkim od klienta i to on ma główny wpływ na jego parametry i treści na nim zawarte. Zamawiający może się opierać na wielu różnych technikach wykonania, które proponują obecnie producenci. Dostęp do coraz lepszych materiałów konstrukcyjnych powoduje, że oferowane kasetony reklamowe są coraz trwalsze i bardzo atrakcyjne pod względem wyglądu. Standardowe konstrukcje wciąż są bardzo popularne.

Odporne na warunki atmosferyczne kasetony reklamowe

tanie kasetony z podświetleniemDobre kasetony reklamowe muszą posiadać konstrukcję odporną na działanie zmiennych i agresywnych warunków atmosferycznych. Zależy na tym zarówno producentom oraz klientom, którzy chcą otrzymać produkt funkcjonujący bez zarzutu jak najdłużej. Klienci mimo, że pojawiły się bardzo ciekawe i atrakcyjne wersje nowoczesnych kasetonów reklamowych wciąż bardzo chętnie sięgają po tanie kasetony z podświetleniem wykonane w technice standardowej opartej o profile aluminiowe. Jest to bardzo popularna, skuteczna i najtańsza forma kasetonów reklamowych oferowanych przez producentów. W tej wersji rama kasetonu powstaje z profili aluminiowych o odpowiednio dobranej szerokości a lica z treścią reklamową wykonuje się z plexi i poliwęglanu kanalikowego. Można użyć również droższego i bardziej estetycznego dibondu. Banery reklamowe tego typu oferowane są w wersji jednostronnej i dwustronnej. Oprócz budowy różni je sposób mocowania do elewacji. Kasetony jednostronne przylegają jedną płaszczyzną do muru, natomiast dwustronne montuje się na wspornikach prostopadle do elewacji. Banery jednostronne mogą osiągać większe rozmiary z powodu mniejszego narażenia na podmuchy wiatru. Efektowniejsze i znacznie lepiej widoczne są natomiast kasetony dwustronne. Bardzo dobry efekt daje podświetlenie kasetonu diodami led. Podświetlają one powierzchnię lica w sposób równomierny. Poza tym jest to energooszczędne i ekologiczne źródło światła. Producenci oferują również droższe wersje kasetonów reklamowych wykonanych z dibondu, materiału wyjątkowo odpornego i bardzo estetycznego. Produkty z niego wykonane zadowolą najbardziej wymagających klientów.

Dibond jest niekwestionowanym hitem ostatnich lat jeżeli chodzi o produkcję bardzo estetycznych i odpornych kasetonów reklamowych. Z płyt kompozytowych powstają banery postaci jednolitych brył bez widocznych śladów połączeń. Jedną z ciekawszych form podświetlanych kasetonów są nośniki z licem wykonanym z naciąganych zadrukowanych tkanin. Największe kasetony zazwyczaj mają lico wykonane z naciąganych membran winylowych.