Rowery MTB dla kobiet

Jazda rowerem górskim, to nie tylko sport dla facetów. Kobiety także lubią go uprawiać, zwłaszcza, że jest to bardzo przyjemna forma rozrywki. Rower jest tak wydajnym pojazdem, że dla kobiet także nie jest wielkim problemem poruszanie się nim po tak trudnym terenie jakim są góry. Powstają nawet całe kluby rowerowe dla kobiet, nastawione na jazdę po górach i zrzeszają całkiem sporo chętnych adeptek jazdy rowerowej.

Rowery z ramą aluminiową Kross LEA 6.0

aluminiowy kross lea 6.0Oczywiście, rowery dla kobiet powinny być odpowiednio przystosowane do ciała kobiety i dlatego nieco różnią się od męskich odpowiedników. Największą różnicą jest przede wszystkim nisko opuszczona rama, która ułatwia wsiadanie na rower bez konieczności podnoszenia wysoko nóg od tyłu roweru. To daje duży komfort wsiadania. Poza tym rower dla kobiety powinien być lekką konstrukcją, dlatego sprawdzają się w tym przypadku różnego rodzaju ramy aluminiowe. Doskonałym przykładem jest rower aluminiowy Kross LEA 6.0, stworzony do jazdy po górach, specjalnie dla kobiet. Producent nawet bardzo to podkreśla stosując domyślnie różowo-czarne, matowe malowanie tego roweru, gdyż jak wiadomo wygląd roweru ma dla każdej kobiety duże znaczenie, bez względu na to, czy jest to rower miejski, czy też terenowy. Kross LEA 6.0 to już dość dobrej jakości rower, którym jazda cieszy nad wyraz mocno. Dobry widelec z amortyzatorem, o dużym skoku zapewni komfort podczas jazdy po górskich ścieżkach, wraz z wygodnym siodełkiem. Jak to w profesjonalnych rowerach bywa, jedyną opcją do hamowania, są hamulce tarczowe, zapewniające optymalny poziom siły hamowania, co jest bardzo ważne podczas jazdy na pochyłościach terenu. Całość konstrukcji dopełnia odpowiednie ogumienie, renomowanej firmy Mitas, z bieżnikiem przystosowanym na teren. Jest ono miękkie, a do tego profil bieżnika zabezpiecza przed jego zapadaniem się w miękkim gruncie i zapewnia optymalną przyczepność na skałach, zapobiegając ześlizgiwaniu się opony po ich powierzchni.

Rower LEA 6.0 nie jest przesadnie drogi, dlatego jest dobrą propozycją dla kobiet, które mają zamiar uprawiać turystykę górską nieprofesjonalnie. Ten rower jest przykładem, że za niewielkie pieniądze można poczuć naprawdę dobry komfort jazdy w terenie, a takie detale jak odpowiednie malowanie, sprawiają, że LEA 6.0 ma w sobie to coś. Poleciłbym go każdej mojej znajomej, która ma zamiar przejechać się po górskich ścieżkach, czy też nawet leśnych duktach lub polnych drogach. Ten rower radzi sobie świetnie w każdych warunkach terenowych.