Rodzaje stołów probierczych

To jakimi zleceniami zajmuje się warsztat, dyktuje to jakie urządzenia będą potrzebne w jego wyposażeniu. W tych, w których codziennością jest regeneracja i monitorowanie stanu wtrysków benzynowych diesla czy alternatorów, muszą znaleźć się stoły probiercze. Jest to urządzenie, które pozwala na sprawne testowanie stanu elementów systemu wtryskowych w samochodach.

Jakie stoły probiercze wybrać do warsztatu?

stół probierczyZ uwagi na to, jak szybko zmieniają się układy wtryskowe w samochodach, warsztaty muszą się do tego dostosowywać. Takie zmiany pozwalają na produkcję jeszcze szybszych i bezpieczniejszych samochodów, jednak wiąże się to ze zmianą wielu elementów systemów znajdujących się w pojeździe. Jeżeli chodzi o układ wtryskowy diesla, to pojawia się on coraz częściej. Dużo większa część klientów niż jeszcze kilka lat temu, szuka miejsca, w którym może sprawdzić stan swojego wtryskiwacza benzynowego. Pozwala to na lepszą kontrolę nad stanem samochodu i uniknięcie bardzo poważnej awarii, która mogłaby na stałe uszkodzić silnik. W warsztatach do takiego testowania służy stół probierczy. Jest to urządzenie, które dopasowane jest do rozwoju pomp wtryskowych. Można za jego pomocą sprawdzić stan całego układu a rodzaje i wielkości które występują, pozwolą dopasować go do wielkości warsztatu. Można zaopatrzyć się w kompaktowy stół, który pozwala na zbadanie zarówno wtryskiwaczy elektromagnetycznych, jak i tych piezoelektrycznych. Sprawdzi się on w każdym mniejszym warsztacie, w którym nie często trafiają się klienci z takim zleceniem. Do większych warsztatów nadają się pojawiają na rynku stoły o nawet dwunastu kanałach pomiarowych, które zapisują w systemie każdego klienta i zachowują te dane do kolejnego badania. Sprawdza się to doskonale wraz z panelem sterującym w formie dotykowego tabletu, którego obsługa jest na tyle intuicyjna, że nie jest potrzebne żadne szkolenie. Modułowa konstrukcja takiego stołu pozwala na dopasowywanie jego funkcji pod nietypowe przypadki a bezosobowy napęd zapewnia komfort obsługi w nawet najbardziej obleganych warsztatach samochodowych.

Zaopatrzenie się w jeden z modeli stołów probierczych pozwala na diagnostykę i regenerację układów wtryskowych samochodów z silnikiem diesla. Dzięki posiadaniu takiego w swoim warsztacie można obsłużyć wiele osób, chcących lepiej kontrolować stan swoich wtryskiwaczy. Regeneracja jest coraz częściej wybieraną metodą, przez co liczba kierowców, chcących ją wykonać wzrasta, co równa się ze wzrostem liczby klientów.