Przedłużanie paznokci w domu

Wiele kobiet korzysta z usług profesjonalnych stylistek nie tylko w celu wykonania samej stylizacji paznokci, ale również przedłużenia ich. Długie, perfekcyjnie wypiłowane paznokcie są marzeniem wielu kobiet. Nie bez przyczyny kobiety nierzadko wydają fortunę za wykonanie idealnego manicure — w końcu zadbane paznokcie bardzo często uważane są za wizytówkę człowieka. 

Przedłużanie paznokci za pomocą bazy 

baza extend base - przedłużanie paznokciObecnie za wykonanie manicure hybrydowego bez przedłużania u profesjonalnej stylistki płaci się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Kwota ta rośnie, jeśli mowa o przedłużaniu paznokci. Po co jednak wydawać grube pieniądze na kosmetyczki, kiedy taką stylizację można wykonać samemu w domu za dużo niższą cenę? Aby zacząć wykonywać manicure w domu, należy zaopatrzyć się w cały potrzebny asortyment. Największego wkładu finansowego wymaga więc sam początek przygody z malowaniem paznokci, ponieważ trzeba kupić takie akcesoria jak: lampa, pilniki (najlepiej o różnej grubości ziaren), bloczek matujący, a także aceton, cleaner lub odtłuszczacz no i oczywiście lakiery (w tym oprócz tych koloryzujących, konieczne będą top oraz baza). Koszt tych wszystkich akcesoriów może wynosić tyle, co dwie lub trzy wizyty u stylistki, jednak ponieważ te produkty nie zużywają się zbyt szybko, cała kwota bardzo szybko się zwróci. Przed przystąpieniem do pierwszej stylizacji, warto przeczytać lub obejrzeć poradniki profesjonalnych kosmetyczek na temat manicure. Pozwoli to uniknąć wielu błędów, które nierzadko zdarzają się początkującym. Dla osób, które dopiero uczą się przedłużania paznokci, idealnym wyborem będzie baza Extend Base – przedłużanie paznokci do 7 mm z jej pomocą jest niezwykle proste. Do wykonania stylizacji będą potrzebne również specjalne, papierowe szablony, dzięki którym będzie można nadać paznokciom wymarzony kształt. Szablon należy nałożyć na palec tak, by idealnie przylegał do wolnego brzegu paznokcia. Po upewnieniu się, że szablon jest poprawnie założony, można zaaplikować na paznokieć pierwszą, cienką warstwę bazy, wyjeżdżając nią również na szablon do wybranej długości. Czas utwardzania jest zależny od mocy lampy. Kolejna, grubsza warstwa może być nałożona po zdjęciu szablonu. Tym razem nadajemy już kształt paznokcia, skupiając się głównie na środku paznokcia oraz tzw. „linii uśmiechu”. Po ponownym utwardzeniu, nadmiar bazy można spiłować, a całość zmatowić bloczkiem polerskim dla lepszej przyczepności lakieru. Na tak przygotowane paznokcie można nałożyć ulubione lakiery hybrydowe lub zwykłe. 

Wykonywanie manicure hybrydowego jest niezwykle proste, dlatego warto robić to w domu. Dowolną stylizację można wykonać w dowolnym dla nas czasie, nie musząc się dostosowywać do często napiętych grafików kosmetyczek. Własnoręczny manicure to nie tylko oszczędność czasu, ale i pieniędzy. Akcesoria do hybrydowych stylizacji paznokci kosztują obecnie tyle, co ledwie kilka wizyt u stylistki. Ich koszt zwraca się więc przeważnie już po kilku tygodniach od zakupu.