Przeciwzmarszczkowe zabiegi z laserem frakcyjnym w Łodzi

 

Usługi kosmetyczne coraz częściej poszerzane są o działania z zakresu medycyny estetycznej. W gabinetach wykorzystywane są nowoczesne urządzenia laserowe i preparaty, dzięki którym w szybki i łatwy sposób można pozbyć się niedoskonałości skóry wywołanych czynnikami środowiskowymi lub mijającym czasem. Urządzenia laserowe w świetny sposób likwidują blizny i zmarszczki, przebarwienia i inne niedoskonałości. Pozwalają odmłodzić skórę, poprawić napięcie i wyrównać koloryt.

Laserowe odmładzanie skóry

laser frakcyjny ŁódźNajlepsze efekty w zabiegach odmładzających daje laser frakcyjny Łódź w ofercie gabinetów medycyny estetycznej wykonuje zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego na szeroką skalę. Lasery frakcyjne emitują promieniowanie, które po wniknięciu w tkankę pochłaniane jest przez wodę zawartą w komórkach. W wyniku energii cieplnej komórki skóry zostają pobudzone do szybszej regeneracji i odbudowy. Powstałe mikrouszkodzenia bardzo szybko goją się i stymulują tkanki do szybszych procesów metabolicznych. Reakcja fototermiczna zwiększa aktywność białek odpowiedzialnych za regenerację. Odpowiednia stymulacja tkanek powoduje zwiększenie wydajności włókien kolagenowych i elastyny, które odpowiedzialne są za prawidłowe napięcie i elastyczność skóry. Dzięki zabiegom z wykorzystaniem lasera frakcyjnego zwiększa się grubość i elastyczność skóry, procesy biochemiczne zostają pobudzone. Lasery frakcyjne intensywnie oddziałują na skórę, likwidują zmarszczki i przebarwienia, spłycają blizny i ewentualne ubytki w skórze. Pobudzenie procesów biochemicznych i metabolicznych wpływa pozytywnie na wygląd cery. Ważne, aby z zabiegów z użyciem lasera frakcyjnego korzystać tylko i wyłącznie w rekomendowanych gabinetach medycyny estetycznej. W Łodzi zabiegi wykonywane są przez doświadczonych kosmetologów i lekarzy. Poprzez odpowiedni dobór parametrów urządzenia usuwane są wszelkie niedoskonałości skóry związane z przebytymi zakażeniami trądzikowymi, bliznami pourazowymi lub powstałymi w wyniku starzenia skóry. Ilość i częstotliwość zabiegów uzależniona jest od indywidualnych parametrów pacjenta oraz stopnia zaawansowania zmian. W przypadku profilaktyki zachowawczej można skorzystać z jednego lub dwóch zabiegów w ciągu roku. Pozwalają one na utrzymanie prawidłowego poziomu przemian zachodzących w skórze decydujących o jej wyglądzie, stopniu nawilżenia i odżywienia. Należy pamiętać, że regeneracja komórek po zabiegu trwa do miesiąca czasu, a efekty w pełni można ocenić dopiero po trzech miesiącach od sesji laserowej. W przypadku bardziej zaawansowanych zmian skórnych zabieg wymaga większej częstotliwości i użycia wyższych parametrów urządzenia.

Okres rekonwalescencji trwa podobnie około miesiąca czasu, a złuszczanie i gojenie skóry pojawia się przeciągu kilku dni od użycia lasera. Bezpośrednio po zabiegu warto pozostać kilka dni w domu, ze względu na silne złuszczanie naskórka. Ceny zabiegów uzależnione są od prestiżu gabinetu medycyny estetycznej oraz partii ciała. Wahają się w granicach od kilkuset złotych nawet do dwóch i pół tysiąca złotych. Dla osiągnięcia optymalnych efektów konieczne jest wykonanie serii zabiegów.