Produkcja magnesów tablicowych handmade

Od jakiegoś czasu zastanawiałam się na tym, jak swoją pasję, którą niewątpliwie jest szeroko pojęty handmade, zmienić w sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Nie ma przecież lepszej pracy niż ta, która jest jednocześnie pasją i sprawia wiele radości. Którego razu podczas rozmowy z przyjaciółką, wpadłam na pomysł ręcznego tworzenia magnesów tablicowych.

Tworzenie magnesów tablicowych

magnesy do tablicWszyscy znamy te kolorowe magnesy do tablic, które wykorzystuje się do przyczepiania dokumentów nad biurkiem w korporacji czy na lodówce do umieszczenia kartki z zapisaną wizytą córki u dentysty. Chciałam, aby wykonane przeze mnie produkty były tak samo funkcjonalne, jednak dużo ładniejsze. Musiałam też zdecydować się na początek na jedynie dwa, maksymalnie trzy różne wzory. Chodziło przecież o to, aby zacząć je sprzedawać. Na samym początku zaopatrzyłam się w sklepie internetowym w bardzo mocne magnesy oraz w zapas kleju na gorąco. Wykonane przeze mnie dekoracje są przyczepiane do magnesu właśnie za pomocą kleju. Pierwszym wzorem, jaki zdecydowałam się wykonać był kwiatek zrobiony na szydełku. Kwiatki robi się bardzo szybko, na jeden wystarczy zaledwie kilka minut. Zwykle robię je z których fragmentów włóczki, które zostały mi z poprzednich robótek. Gotowe kwiatki utwardzam przez zamoczenie w kleju do decoupage, który nadaje im twardości i po wyschnięciu staje się przezroczysty i niewidoczne. Tak przygotowane kwiatki przyklejam do magnesów. Drugi wzór jest chyba jeszcze prostszy. Bazę stanowi mały drewniany element, w tym przypadku niewielkie serduszko wycięte laserowo z drewnianej sklejki. Element najpierw delikatnie szlifuję, aby pozbyć się wszelkich niedoskonałości. Następnie korzystając z pieczątek i kolorowego tuszu, na serduszku umieszczam literki. Kolejnym krokiem jest pokrycie drewnianych elementów lakierem, który zabezpiecza powierzchnię oraz zapobiega przed ścieraniem się napisu. Kiedy lakier wyschnie, mogę przykleić serduszko do magnesu. Mój plan na biznes okazał się strzałem w dziesiątkę! Dotychczas udało się sprzedać już ponad sto produktów, a wczoraj otrzymałam zlecenie na wykonanie 200 magnesów-kwiatków!

Bardzo się cieszę, że udało mi się moją pasję połączyć z zarabianiem pieniędzy. Oczywiście nie jest to takie łatwe, jakby mogło się wydawać i nie przynosi wiele zysku na początku. Mam jednak nadzieję, że z czasem uda mi się otrzymać i zrealizować jeszcze więcej zamówień na wykonanie magnesów tablicowych. Planuję również poszerzenie mojej oferty o nowy wzór. Tym razem będą to polne kwiaty zatapiane w żywicy.