Poziomice laserowe – do czego ich potrzebujesz?

Historycznie poziomy lasera były wytwarzane przy użyciu czerwonych diod laserowych, ponieważ diody te były bardzo powszechne, chociaż zielone lasery są znacznie bardziej widoczne dla ludzkiego oka niż lasery czerwone. Wynika to z faktu, że ludzkie oko jest najbardziej czułe w zielonej części widma (długość fali 520-570 nm).

Trójpłaszczyznowe poziomice krzyżowe mają projekcję 360 stopni

poziomice laserowe krzyżoweOkoło 2 lata temu ceny zielonej diody laserowej zaczęły spadać, a dziś kosztują mniej niż 30 procent więcej niż czerwone diody laserowe. Zachęciło to wielu producentów do rozpoczęcia produkcji poziomic laserowych, a dziś wszystkie wiodące marki na rynku mają już modele ekologicznego lasera. Widoczność zielonego lasera może zwiększyć zasięg poziomu nawet o 50 procent, ale dzieje się tak kosztem krótszej żywotności baterii ze względu na większe zużycie energii. Korzystając z poziomicy z zielonym laserem, musisz również użyć zielonego detektora laserowego. Ma również projekcję 360 stopni, co oznacza, że ​​jeśli używasz go na obwodzie pokoju, nie będziesz musiał ciągle dostosowywać jego położenia. Są to trzypłaszczyznowe poziomice laserowe krzyżowe, co oznacza, że ​​można bardzo łatwo kafelkować podłogi i kadrować pokoje. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli szukasz odpowiedniej poziomicy laserowej, jest to moja ulubiona opcja. Celowniki pasywne akcesoria, które poprawiają widoczność wiązki laserowej. Wyszukiwacze wiązek to okulary, które pomagają widzieć wiązkę. W przypadku czerwonych laserów musisz użyć szukacza czerwonych wiązek. W przypadku zielonych laserów użytkownik potrzebuje wyszukiwarki wiązek zielonych. Cele zwiększają widoczność poprzez odbijanie wiązki. Można je umieścić na powierzchni lub zawiesić za pomocą wbudowanego magnesu. W przypadku celów każdy laser ma swój własny kolor celu. Jedna płaszczyzna 360 ° pozioma i dwie płaszczyzny pionowe 360 ​​° umożliwiają użytkownikom pokrycie podłogi, ściany i sufitu w całym pomieszczeniu. Dwie pionowe linie przecinające się pod kątem 90 ° pozwalają użytkownikowi szybko wizualizować i zakończyć kwadratowy układ. Niektóre tańsze i starsze modele nie mają możliwości samopoziomowania. Użytkownik musi sam znaleźć poziom, podczas gdy wszystko, co robi narzędzie, to rzutować linię prostą. Modele te są jednak stopniowo wycofywane, ponieważ modele samopoziomujące są znacznie wygodniejsze i łatwiejsze w użyciu.

Poziomica laserowa 360 jest odpowiednim narzędziem do poziomowania, a także laserowym ustawieniem pomocniczym w pełnym układzie pomieszczenia. Oczywiście poziomica laserowa to coś więcej niż solidna obudowa. Same lasery są wyjątkowo czyste, jasne i widoczne z precyzją, dzięki systemowi samopoziomowania wahadła i funkcji pionowego punktu pionowego pod kątem 90 stopni.