Potrzebowałam wykonać charakterystykę energetyczną lokalu

Jako młoda osoba nie mogłam znaleźć dla siebie miejsca na rynku pracy. Miałam sporo oszczędności, dlatego zdecydowałam się postawić wszystko na jedną kartę i zainwestować w nieruchomości. Teraz zarabiam na wynajmie kilkunastu lokali mieszkalnych. Nie jest to jednak prosta praca. Przede wszystkim muszę bardzo dobrze dbać o różne dokumentacje techniczne moich mieszkań, które wynajmuje. Świadectwo charakterystyki energetycznej tych lokali jest jednym z najważniejszych dokumentów, jakie muszę mieć cały czas na bieżąco.

Poszukiwania elektryka do charakterystyki energetycznej budynku

świadectwo charakterystyki energetycznej lokalu lub budynkuPosiadanie ważnego świadectwa charakterystyki energetycznej lokalu jest bardzo ważne w przypadku lokali przeznaczonych na wynajem. I nie ma tu znaczenia czy mówimy o lokalach mieszkalnych czy gospodarczych, ani czy wynajmujemy pojedyncze lokale czy całe budynki lub domy. W przypadku wynajmu, tak samo jak przy sprzedaży lokali lub budynku prawo obliguje dotychczasowych właścicieli mieszkań do sporządzania świadectwa charakterystyki energetycznej lokalu lub budynku przynajmniej raz na dziesięć lat, bo właśnie przez taki okres czasu od momentu jego wystawienia jest ważny taki dokument. Świadectwo charakterystyki energetycznej lokalu lub budynku jest bardzo ważne, ponieważ pozwala określać w jakim stanie jest instalacja elektryczna w mieszkaniu, a także czy jest ona odpowiednio zabezpieczona przed ewentualnymi spięciami lub zwarciami. Jestem za tym, aby wykonywać świadectwa charakterystyki energetycznej nie tylko wtedy, kiedy obliguje nas do tego prawo, ale także dla własnego bezpieczeństwa u siebie w domu. Ja postanowiłam poszukać odpowiedniego elektryka, który wykonuje takie świadectwa charakterystyki energetycznej mieszkania przez internet. Znalazłam wiele renomowanych firm energetycznych, które oferowały takie usługi. Wybrałam ofertę najbardziej polecanej przez klientów firmy, która w dodatku miała bardzo dobrą ofertę cenową jeśli chodzi o wystawianie takich dokumentów. Zadzwoniłam pod wskazany numer telefonu.

Jak się już wkrótce okazało, to był bardzo dobry wybór. Przede wszystkim nie miałam problemów z tym, żeby umówić wykonanie charakterystyki energetycznej lokali i budynków, które w tym roku potrzebowałam sprawdzić na jeden dzień. Wszystko udało się więc załatwić szybko i sprawnie, a na wystawienie świadectw charakterystyki energetycznej nie musiałam czekać dłużej niż kilka dni roboczych. Byłam bardzo zadowolona z obsługi tej firmy energetycznej oraz z efektów ich pracy i stanu instalacji w moich lokalach przeznaczonych na wynajem.