Poszukiwania łóżka ortopedycznego

Urodziłam dziecko z dużą niepełnosprawnością ruchową. Niestety niepełnosprawność ta pogłębia się z wiekiem. Staram się pomóc mojej córce jak tylko mogę. Ostatnio lekarz zalecił nam kupno specjalnego łóżka ortopedycznego. Córka coraz więcej czasu spędza w pozycji leżącej. Takie łóżko jest ważne, ponieważ zapobiega odleżyną, a poza tym ułatwia proces rehabilitacji, której większa część odbywa się w domu. Udałam się do sklepu medycznego, aby specjalista udzielił mi więcej informacji na temat łóżek potrzebnych do rehabilitacji.

Zalety łóżek ortopedycznych

łóżka ortopedyczneW sklepie medycznym dostałam bogatą ofertę łóżek ortopedycznych. Zależało mi na tym, aby wybrać najlepsze i najbardziej przydatne dla mojej córki łóżko. Powiedziałam lekarzowi jakie schorzenia ma moje dziecko, a on zaczął przedstawiać mi łóżka, które będą odpowiednie. Ponieważ miałam ograniczony budżet nie mogłam wybrać łóżka elektrycznego, ale i tak udało mi się wybrać całkiem dobre łóżka ortopedyczne. Ostatecznie zdecydowałam się na łóżko rehabilitacyjne posiadające specjalny materac odleżynowy, który był bardzo potrzebny mojej córce. Oprócz tego łóżko było regulowane. Można je było swobodnie opuszczać i podnosić. Miało duży zakres ruchu od pozycji całkowicie leżącej do pozycji w pełni siedzącej. Kolejną jego zaletą był fakt, że łóżko miało specjalne zabezpieczenia, zarówno na brzegach jak i przy zagłówku oraz w dole łóżka. Dzięki takim zabezpieczeniom pacjent nie mógł spaść z łóżka, co jest ważne w przypadku osób częściowo sparaliżowanych. Poza tym łóżko zawierało specjalne miejsca do zamontowania profesjonalnego sprzętu rehabilitacyjnego. Było to duże ułatwienie, które umożliwiało prowadzenie rehabilitacji w sposób domowy. Łóżko było na kółkach, które również posiadały zabezpieczenia, aby łóżko było stabilne i nie przesuwało się wtedy, kiedy nie powinno. Przed zakupem obejrzałam to łóżko na żywo. Było bardzo proste w obsłudze. Z lekkością można było je podnosić czy opuszczać. W dodatku łóżko to było w przystępnej cenie w porównaniu do innych modeli.

Byłam bardzo zadowolona z zakupionego łóżka ortopedycznego. Było bardzo wygodne i praktyczne w procesie rehabilitacji. Dzięki korzystaniu z takiego łóżka córka mogła bezpiecznie sama zostawać w pokoju. Miało ono solidny metalowy stelaż oraz dużo udogodnień dla osób chorych. Bardzo mi się podobało również to, że łóżko miało gwarancję na wszystkie elementy. Było ono w pełni kompatybilne z różnorodnym sprzętem ortopedycznym oraz specjalnie, profesjonalne miejsce na butle z tlenem oraz podłączenie kroplówki.