Polipropylenowa taśma zabezpieczająca

 

Odpowiednie zabezpieczenie każdego towaru, jest bardzo istotne w celu zapewnienia bezpieczeństwa transportu produktów, znajdujących się w opakowaniu. Nie zależnie od zawartości kartonu, powinien on bezwzględnie zostać spięty specjalnymi taśmami, które nie pozwolą na samoczynne otwarcie się kartonu, oraz wypadnięcie jego zawartości. Podczas dokonywania zakupu sprzętu RTV lub AGD w salonie, otrzymamy opakowany towar, który także został spięty taśmami zabezpieczającymi.

Taśma zabezpieczająca pakunek

taśma spinająca polipropylenowaNiemniej jednak nie tylko wśród towarów całkowicie nowych, znajdują swoje zastosowanie taśmy spinające, gdyż posługują się nimi hurtownie oraz magazyny, które dokonują pakowania towarów, przeznaczonych do wysyłki w najróżniejsze miejsca na świecie. Wówczas, takiego rodzaju towary umieszczane są na euro paletach, a następnie poddawane specjalnym czynnościom, które pozwalają na zachowanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa tego towaru, gdyż niedopuszczalne jest dokonanie transportu towaru bez zastosowania odpowiednich zabezpieczeń. Niesie to za sobą ryzyko uszkodzenia towaru podczas jego transportu, co jest niemożliwe, jeśli celem jest dostarczenie przesyłki w stanie nienaruszonym. Dlatego też coraz więcej przewoźników, zabezpiecza towary umieszczone na euro paletach za pomocą specjalnej taśmy spinającej, która zabezpiecza towar przed zsunięciem się z palety, oraz upadkiem na obszar niezabezpieczony. Taśma spinająca polipropylenowa jest wystarczająco mocna oraz trwała, aby zapewnić całkowite bezpieczeństwo towarów transportowanych, umieszczonych już na części załadunkowej pojazdu ciężarowego. Sytuacje na drodze mogą być naprawdę różne, a kierowca pojazdu ciężarowego, który dokonuje transportu, nie zawsze jest w stanie zapewnić całkowite bezpieczeństwo dla towaru. Nagłe hamowanie, wyboje na drodze, oraz wiele innych sytuacji, może powodować wstrząsy towaru, dlatego też zawartość euro palety, może zsunąć się poza jej obszar, niemniej jednak taśmy polipropylenowe, skutecznie zabezpieczają towar oraz utrzymują go na palecie.

Jeśli towar zostanie już sukcesywnie dostarczony do miejsca docelowego, wówczas następuje część rozładunkowa. Taśmy pełnią w tym przypadku tę samą funkcję, która zapewnia stabilność ładunku na palecie. Przy odpakowywaniu zawartości palety, należy zachować szczególną ostrożność, gdyż towar opierający się na taśmach, w przypadku ich rozcięcia, może przechylić się oraz uszkodzić poprzez uderzenie o twardą powierzchnię. Miejmy to na uwadze podczas rozpakowywania pakunku.