Polerowanie rys na szybach

Pierwsze rysy na szybie w aucie dla niektórych są niezbyt przyjemnym doświadczeniem. Kojarzą się one bowiem z problemem, który może się pogorszyć, a w ostatecznym efekcie będziemy zmuszeni do wymiany szyby. To kosztowna rzecz, która dodatkowo potem obniża wartość naszego auta przy ewentualnej odsprzedaży. Nie musimy się jednak obawiać, gdyż z pomocą odpowiedniej pasty polerskiej i sprzętu możemy samodzielnie wygładzić powierzchnię szyby w aucie. To zajęcie czasochłonne, jednak o wiele tańsze niż zmiana szyby na nową.

Własnoręczne polerowanie rys na szybach auta

usuwanie rys z szybyWystępowanie zarysowań na szybach nie jest niczym dziwnym. Warto zaznaczyć, iż bardzo często powstają one przez zwierzęta oraz piasek przesuwający się po powierzchni szyby. Nie są to jednak szkodliwe zarysowania, które powodują, iż powinniśmy wymienić szybę, ale mogą wyglądać nieestetycznie. Dodatkowo z czasem mogą ulec pogłębieniu, co zwiększa ryzyko nagłego pęknięcia. Dlatego usuwanie rys z szyby we własnym zakresie stało się bardzo popularne. to znacznie obniża koszty konserwacji. Oddając auto na profesjonalne polerowanie wydamy na to bardzo dużo pieniędzy, a jeszcze więcej na wymianę szyby. Przy opcji drugiej dodatkowo automatycznie obniżamy wartość auta i jego oryginalność. Dlatego można zakupić zestaw polerski w sklepie mechanicznym stacjonarnym albo internetowym. Dwutlenek ceru w połączeniu z wodą zmieni się w gęstą pastę, którą nałożymy na naszą szybę. Musi być zawsze wilgotna, aby nie zarysować szyby. Nie zapominajmy też, że zawsze polerujemy czyste szyby, chwilę szybciej odtłuszczone. Do pracy wystarczy nam polerka mająca stosunkowo niskie obroty, dzięki czemu nie zniszczymy szyby. Zawsze pracujemy w różnych kierunkach i dociskamy polerkę do powierzchni. Nie zostawiamy jednak jej na dłuższy czas w jednym miejscu, gdyż możemy osłabić szybę. Na koniec przemyjmy szybę oraz osuszmy delikatną ściereczką. Najlepiej wybierać ścierki z mikrofibry, gdyż nie rysują delikatnej powierzchni. Szyba będzie niemal jak nowa.

To nic nadzwyczajnego, gdy na szybach w aucie ujrzymy zarysowania. Zapewne będą one w większości wypadków płytkie, ponieważ są efektem naturalnych zjawisk jak przesuwanie piasku czy chodzenie zwierzyny. Warto jednak taką szybę wypolerować, aby nie pogłębiał się problem. Taką czynność wykonujemy w odpowiednich warunkach z wykorzystaniem niezbędnych środków. Szyba musi być czysta, aby nie dodać kolejnych rys mikro brudami, których moglibyśmy szybciej nie wymyć. Zadbajmy o każdy krok pracy.