Polecany susz konopny

Terpeny są tym, co nadaje konopiom charakterystyczny aromat i mają wielu zwolenników na świecie. Po zebraniu roślin konopi te lotne związki zaczynają się rozkładać, ale jest kilka kroków i wskazówek, które można zastosować, aby uniknąć tego procesu – lub przynajmniej go opóźnić. Jeśli zrobimy to dobrze, susz konopony będzie faktycznie mieć długi okres przydatności do spożycia, będą lepiej pachnieć i smakować, a nawet będą miały silniejszy efekt.

Silny aromat w suszu konopnym

aromatyczny susz konopnyNiektóre z tych wskazówek zaczynają się nawet, gdy jeszcze uprawiamy rośliny. Większość z nich odnosi się do faz po zbiorach – a niektóre faktycznie odnoszą się do tego, jak przeprowadzany jest proces. Ta wskazówka dotyczy wszystkich faz uprawy konopi. Od procesu uprawy i przycinania po suszenie i peklowanie. Warto unikać również nadmiernego poruszenia podczas strzyżenia. Jedna aromatyczny susz konopny można kupić także w sklepach internetowych, co jest zdecydowanie łatwiejszą opcją niż samodzielne hodowanie. Istnieje kilka korzyści z leczenia konopią. Terpeny, które nadają konopiom intensywny i niepowtarzalny smak, są lotne pod wpływem wysokiej temperatury. Powolne suszenie i utwardzanie poprawia smak kwiatów konopi i wydobywa subtelne aromaty różnych terpenów. Prawidłowo utwardzający się kwiat konopi również ma korzystny wpływ na inne obszary. Kiedy konopie wysychają w odpowiedniej temperaturze i przy wilgotności od 45 do 55 procent, proces biosyntezy trwa. Z biegiem czasu THCA stopniowo przekształca się w THC, główny psychoaktywny składnik konopi. W miarę starzenia się THC ostatecznie degraduje się do CBN, łagodnie psychoaktywnego kannabinoidu. Ponadto, odpowiednio pielęgnowane pąki konopi zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia niepokoju, gonitw myśli i paranoi oraz minimalizują ryzyko rozwoju pleśni. Silny aromat w suszu konopnym jest bardzo ciekawym doznaniem, co na pewno będzie korzystnie wpływało na sam proces spożywania. Można taki susz albo waporyzować albo palić standardowo. Wszystko zależy tak naprawdę od naszych własnych preferencji, warto więc samodzielnie próbować różnych opcji.

Utwardzanie usuwa również pąki bakterii. Osoby uprawiające konopie mogą nawet przechowywać konopie przez długi czas bez utraty ich mocy. Pąki konopi mogą zachować swoje smaki i składniki odżywcze w szczelnych pojemnikach przez okres do dwóch lat. Polecany susz konopny dostępny w specjalistycznych sklepach jest bardzo rozsądnym wyjściem. Jest to przede wszystkim bardzo dobry stosunek ceny do jakości.