Płytki z cegły rozbiórkowej

 

Nawet najlepiej wykonane materiały syntetyczne i mineralne imitujące drewno, kamień, cegłę lub inne nie oddadzą ich prawdziwego klimatu. Jeżeli jesteśmy zwolennikami wzbogacania aranżacji wnętrz elementami ceglanych murów mamy do dyspozycji znakomitej jakości płytki wykonywane z wyselekcjonowanych ręcznie starych cegieł rozbiórkowych. Dzięki nim uzyskamy niepowtarzalny, naturalny efekt przyodziany w nutę tajemnicy związanej z pochodzeniem starych cegieł.

Efektowne wykończenia ścian z ceglanych płytek

modna stara cegła z fugąMotyw ceglanego muru we wnętrzach jest ciągle modny mimo upływu lat. Ogromnego impulsu wzrostu zainteresowania cegłą dostarczyły płytki ceglane wykonywane ze starych cegieł rozbiórkowych. Dzięki nim można osiągnąć bardzo wysokie i przede wszystkim naturalne walory wizualne ceglanego muru. Wszystkie dostępne na rynku imitacje cegły z gipsu, betonu, tworzyw sztucznych czy tapety w 3D zupełnie bledną przy płytkach ciętych ze starych cegieł. Płytki można układać na dwa sposoby tak aby uzyskać efekt jaki daje modna stara cegła z fugą, lub nanosić je na ścianę bardzo blisko obok siebie rezygnując z fugi. Oba sposoby maja swoich zwolenników i dają bardzo ciekawy efekt. Przed przystąpieniem do montażu trzeba wziąć pod uwagę dość znaczy ciężar płytek ciętych z cegły i określić czy pokrywana nimi ściana wytrzyma tak duże obciążenie. Płytki ceglane można stosować na ścianach wewnętrznych oraz na elewacjach zewnętrznych. Producenci płytek z cegły rozbiórkowej oferują płytki cięte z zewnętrznych płaszczyzn oraz ze środka. W przypadku płytek licowych tnie się je z bocznych płaszczyzn lub z tzw. główek czyli najmniejszych powierzchni zewnętrznych. Ten rodzaj płytek oddaje charakter starych murów dzięki zachowanej fakturze i wyblakłej barwie. Płytki cięte ze środka cegły ukazują w pełni strukturę budowy cegły i jej pierwotną, żywą barwę. Jeśli mowa o kolorach to płytki ceglane dostępne są w szerokiej gamie odcieni barwy czerwonej, pomarańczowej i żółtej. Dla zwolenników płytek jednobarwnych dostępne są płytki cięte z cegieł czarnych i białych. Producenci wycinają również z cegieł elementy narożne zapewniające uzyskanie efektu oryginalnego muru.

Stare cegły do produkcji płytek pozyskiwane są z miejsc rozbiórek rozsianych po całym kraju. Producenci dbają o staranną ręczną selekcję by uzyskane płytki miały odpowiednią odporność i wybarwienie. Wielkim atutem tego materiału jest bardzo dobre współgranie z elementami konstrukcyjnymi i wykończeniowymi wykonanymi w najróżniejszych technologiach. Pełna oferta dostępna jest na stronach internetowych producentów.