Pismo Święte w każdym domu?

 

Każdy z nas trzyma jakieś książki w domu. W końcu, stanowią one atrakcyjną formę rozrywki, aczkolwiek delikatnie tracącą na popularności. Niemniej jednak, pojawia się pewna kwestia, która dotyczy jednej konkretnej książki. Prawdę mówiąc, nie byle jakiej książki, gdyż samego Pisma Świętego. Księga, która stanowi za ukojenie dla wielu, ale również i swojego rodzaju drogowskaz na drodze życia. Co to za kwestia?

Pismo, które jest w każdym domu?

pisma święte - księgarniaKwestią tą jest obecność Pisma Świętego w każdym domu. Czy ta księga powinna znajdować się w każdym domu? Czy powinna być aż tak szeroko dostępna? Aby odpowiedzieć na to pytanie, powinniśmy najpierw zastanowić się nad tym, czy jest coś złego w tym, że ludzie posiadają Biblię na wyłączność. W końcu, chcą być bliżej religii, bliżej Boga, a czasami po prostu potrzebują spokoju i mądrości, która skrywa się w Piśmie. Ostatecznie nie ma w tym nic złego, poza tym, że czasami zdarzają się przypadki, gdzie ta księga leży zakurzona w jakiejś szafie, całkowicie zapomniana. Prawdę mówiąc, dobrym jest fakt, że ludzie chcą posiadać tak blisko Pismo Święte. Zdecydowanie mniej dobrym faktem jest to, że często traktują je jako kolejną książkę, którą można po prostu odłożyć gdzieś na półkę i o niej zapomnieć. Co jak co, ale jeśli jakaś książka zasługuje na szacunek, to jest właśnie ta księga. Mimo tego, że w teorii łatwo dostępnym są Pisma Święte – księgarnia nie zawsze jest w stanie nam je sprzedać, gdyż jej po prostu nie ma. To z kolei nam tylko pokazuje jak bardzo popularnym pismem jest Biblia. Niemniej jednak – czy powinna ona znajdować się w każdym domu? Myślę, że odpowiedź ta jest niejednoznaczna. Przede wszystkim, bardzo wiele zależy od ludzi, prawda? Jeśli ktoś czuję taką potrzebę aby posiadać Biblię blisko swojego serca i duszy, to powinien ją zakupić, niemniej jednak z drugiej strony jeśli traktujemy tę księgę jako dodatek do naszej biblioteczki, to powinniśmy sobie ten zakup odpuścić z racji szacunku do Pisma.

Ostatecznie jednak, ludzie powinni zastanowić się nad zakupem Pisma Świętego, gdyż z całą pewnością nie powinien być to zwykły zakup. Jeśli już się zdecydujemy na nabycie Biblii, to niech to będzie czyn, który będzie mógł odnaleźć uargumentowanie w naszej duszy i naszej chęci zbliżenia się do Boga oraz naszej religii. Niech on będzie przemyślany, a jeśli dojdziemy do wniosku, że nie chodzi o chęć zbliżenia się do Boga, to czy nie lepiej dla nas będzie po prostu zasięgnąć odpowiednich mądrości, bądź też myśli w Internecie?