Piękna sesja po narodzinach dziecka

Narodziny dziecka są jedną z najpiękniejszych chwil, które spotykają nas w życiu. Radość, szczęście i mnóstwo miłości, które chcemy przekazać noworodkowi. Cudowny widok malutkich rączek i stópek, aż zachęca do uwiecznienia tego okresu na dłużej. Dlatego też wielu rodziców decyduje się na wykonanie sesji zdjęciowej krótko po narodzinach malutkiej istoty.

Sesja z noworodkiem – czy warto?

sesja noworodkowa w WarszawieCzęsto też rodzice wahają się z decyzją, w trosce o maleństwo, ponieważ nie wiedzą do końca, jak dokładnie będzie wyglądać dzień sesji zdjęciowej i w jaki sposób należy się do niego przygotować. Najważniejszy będzie czas, w którym najlepiej wykonać sesję zdjęciową, gdzie w miarę możliwości, jeżeli oczywiście dziecko jest zdrowe, a mama dobrze się czuje, warto wykonać zdjęcia w pierwszych 2-3 tygodniach życia dziecka. Zasada jest prosta im mniejsze dziecko, tym lepiej, ponieważ większość czasu przesypia i nie jest jeszcze tak bardzo ruchliwe, co znacznie ułatwia wykonywanie pięknych i niepowtarzalnych ujęć. Najważniejsze będzie znalezienie profesjonalnego fotografa, który został przeszkolony na temat pracy z niemowlętami. Dlatego sesja noworodkowa w Warszawie będzie idealnym miejscem, gdzie znajdziemy doświadczone osoby, które podejmą się wykonania cudownych zdjęć. Warto skorzystać z opinii przyjaciół lub osób z rodziny, które miały już możliwość wykonania podobnych sesji, lub zwyczajnie wyszukać opinie w internecie, a następnie umówić się na spotkanie z fotografem i zapoznać się z dotychczasowym portfolio. W ten sposób mamy możliwość ocenienia pracy fotografa i podjęcia decyzji. Najlepszym miejscem na ich wykonanie sesji jest własny dom, gdzie czujemy się swobodnie i komfortowo lub studio fotograficzne. Długość sesji to około 2-3 godziny, ale głównie zależne jest to od dziecka, które przecież również trzeba nakarmić, przebrać czy utulić do snu. Ważne, aby wszystko odbywało się w pełnym spokoju i w bezpiecznych warunkach. Każdy profesjonalny fotograf ma przygotowane ciekawe akcesoria do wykonania zdjęć takie jak m.in.: delikatne materiały, koszyczki, miękkie koce, czy nawet ubranka. Zazwyczaj rodzice podczas sesji są proszeni o założenie jasnych ubrań lub czarnych, które pięknie komponują się z maluszkiem na zdjęciach.

Nie zapominajmy, że to dziecko podczas sesji jest najważniejsze, dlatego naturalność podczas zdjęć jest tutaj jak najbardziej wskazana. Koszt sesji to średnio od 300 do 600 złotych w zależności od wybranego fotografa, jak również pakietu, w którym decydujemy o ilości zdjęć, koloru, formatu czy dodatkowej kopii na płycie.